Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wolontariusze zebrali rekordową sumę pieniędzy

01.11.2015 18:14 | 0 komentarzy | 5 922 odsłon | Ewa Solak

5.420 zł wrzucili mieszkańcy do puszek w ramach akcji "Ratujmy chrzanowskie pomniki". Kwestowali w nimi  m.in. starosta Janusz Szczęśniak, dyrektor I LO Bożena Bierca czy redaktor naczelna „Przełomu" Grażyna Kaim.

0
Wolontariusze zebrali rekordową sumę pieniędzy
Anna Lichota wrzuca datek do puszki. Kwestowały przy niej Grażyna Kaim redaktor naczelna "Przełomu" oraz Grażyna Trojanowska członkini zarządu powiatu chrzanowskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- To prawdopodobnie pogoda sprawiła, że mieszkańców było na cmentarzu tak wielu. W ciągu sześciu lat organizacji kwest nie udało sią uzbierać tak dużej sumy. W ubiegłym roku było to 4.100 zł - przyznaje Kazimierz Lelito, administrator chrzanowskiego cmentarza.
Za dotychczas uzbierane pieniądze udało się przywrócić świetność trzem zniszczonym pomnikom.

- Teraz pora na następne. Jest ich wiele. W najbliższej przyszłości zamierzamy zając się dwoma bezimiennymi pochodzącymi z przełomu XIX i XX wieku - mówi Kazimierz Lelito.

- Kwesta to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza, że biorą w niej udział osoby powszechnie znane i wiarygodne - uważa Anna Lichota z Chrzanowa.

Kwestę zorganizowała Parafia św. Mikołaja w Chrzanowie przy współpracy redakcji "Przełomu". Włączyli się w nią członkowie rady parafialnej, młodzież z kół PCK I i II LO, a takze harcerze. Podobne kwesty prowadzone były również w Trzebini i Libiążu.