Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Międzynarodowo w redakcji PRZEŁOMU

20.10.2015 10:44 | 0 komentarzy | 5 126 odsłon | Ewa Solak

Gruzińscy i tunezyjscy dziennikarze odwiedzili w poniedziałek naszą trzebińską redakcję. Przyjechali, by poznać lokalne doświadczenia w zakresie wydawania gazety i portalu internetowego.

0
Międzynarodowo w redakcji PRZEŁOMU
Uczestnicy wizyty studynej na wspólnym zdjęciu w redakcji "Przełomu"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Goście z zaciekawieniem słuchali wydawcy Alicji Molendy opowiadającej o realiach rynku prasowego w Polsce, a także stosowanych przez „Przełom" rozwiązaniach technoogicznych i planach rozwojowych.

Wiele pytań dotyczyło codziennej pracy dziennikarzy, różnicowania tekstów w gazecie i na portalu przelom.pl, istotnej roli internetu w przekazywaniu informacji czy publikowania reklam.

Tunezyjscy dziennikarze gościć będą w naszej redakcji na tygodniowym stażu przyglądając się pracy dziennikarzy przy wyborach. Odwiedzą też kilka istytucji, będą też w I LO w Chrzanowie. Podczas pobytu w Polsce uczestniczą w projekcie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych "Tunezyjski dziennikarz w akcji 2015" współfinansowanego z Programu „Wsparcie Demokracji" w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. To Rania Ouasli i Mohamed Ali Akacha. Towarzyszy im tłumacz Dżafar Mezher.

Grupa gruzińska realizuje projekt „Gruzja - gazety lokalne w mobilnej rzeczywistości" prowadzony przez Fundację Towarzystwo Demokratyczne Wschód we współpracy z partnerską organizacją gruzińską: Kaukaskie Centrum Dziennikarzy. Jest on finansowany z Programu „Wsparcie Demokracji" w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP w 2015 roku oraz w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie" - RITA, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Z większością jej członków wydawca naszej gazety pracowała już w Gruzji podczas szkoleń. Wizyta studyjna była podsumowaniem tych kontaktów i służyła zweryfikowaniu w redakcji "Przełomu" wcześniej przekazanych polskich doświadczeń.