Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Metody usuwania worków pod oczami

19.10.2015 00:00 | 0 komentarzy | 5 603 odsłon | tourmedica.pl

Materiał promocyjny

Przyczyn powstawania worków pod oczami może być wiele. Najczęściej wymienia się alergie, krótki sen, a nawet czynniki dziedziczne, czy niektóre choroby. Kobiety od zawsze próbowały podjąć różne kroki mające na celu zmniejszenie powstałych worków, jednak bardzo często okazywały się one nieskutecznie. W przypadku ich powstania należy na początku ustalić przyczynę ich pojawienia się, co zwiększa powodzenie podjętych kroków w celu ich likwidacji.

0
Metody usuwania worków pod oczami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Worki pod oczami - problem natury estetycznej
Przyczyn powstawania worków pod oczami może być wiele. Najczęściej wymienia się alergie, krótki sen, a nawet czynniki dziedziczne, czy niektóre choroby. Kobiety od zawsze próbowały podjąć różne kroki mające na celu zmniejszenie powstałych worków, jednak bardzo często okazywały się one nieskutecznie. W przypadku ich powstania należy na początku ustalić przyczynę ich pojawienia się, co zwiększa powodzenie podjętych kroków w celu ich likwidacji. Pierwszym krokiem powinna być wizyta konsultacyjna u lekarza specjalisty ponieważ worki pod oczami mogą być powodem alergii np. na niektóre składniki pokarmowe. Wówczas skutecznym sposobem walki z workami będzie identyfikacja i eliminacja alergenu z diety oraz przyjmowanie odpowiednich leków antyalergicznych. Warto również rozważyć możliwość przyjmowania suplementów witaminowych poprawiających kondycję skóry i okolic oczu.

Jak zlikwidować worki pod oczami?
Sposobów radzenia sobie z workami pod oczami jest wiele, co wynika bezpośrednio z ich różnorodnej etiologii. Warto zwrócić uwagę, że skóra pod oczami jest stosunkowo delikatna co przyczynia się do konieczności zachowania dużej ostrożności i staranności podczas leczenia. Z tego właśnie powodu metody radzenia sobie z tym problemem powinny być możliwie jak najbardziej łagodne oraz naturalne.

Istnieje wiele domowych sposobów na walkę z workami. Różnego rodzaju kremy pod oczy, maseczki itp., które można stosować równolegle z innymi sprawdzonymi sposobami. Przykładem mogą być: okłady z plasterków zielonego ogórka, ciepłe okłady z herbaty lub świetlika (działa on przeciwzapalnie i antybakteryjnie oraz likwiduje obrzęki pod oczami), papka z surowego ziemniaka, metoda zmrożonej łyżeczki, okłady z alg (poprawiają krążenie, nawilżają i regenerują skórę). Pomimo iż, są to sprawdzone domowe metody walki z workami pod oczami, nie zawsze są one wystarczające.

W przypadku niepowodzenia domowych sposobów, worki pod oczami można usunąć za pomocą takiego zabiegu jak mezoterapia. Jest to zabieg polegający na mikro nakłuciach, które pobudzają przepływ krwi zwiększając dotleniane tkanek i usuwanie toksyn. Zwiększa się wówczas produkcja kolagenu oraz elastyny, co sprawia, że nasza skóra odzyskuje jędrność. Ponadto wprowadzane tą drogą koktajle mogą zostać dobrane specjalnie pod kątem przyczyny powstawania worków co dodatkowo zwiększa odżywienie skóry. Może okazać się również, że problem leży w zalegającym tłuszczu - czyli tzw. przepuklinie tłuszczowej, wówczas substancje aktywne pobudzają lipolizę. Może się również okazać, że problem worków pod oczami jest wynikiem braku witamin, wówczas głównymi składnikami koktajlu będą odpowiednie witaminy. Dlatego dobrana w indywidualny sposób mezoterapia jest bardzo skuteczną metodą walki z problemem worków pod oczami.

Inną metodą jaką oferują niektóre kliniki medycyny estetycznej poza mezoterapią są zabiegi termoliftingu (RF). Często są one połączone z zabiegami kojącymi takimi jak: masaże kriogeniczne czy nadkładanie biologicznie aktywnych maseczek z alg. Zabieg ten obejmuje ogrzewanie okolic oczu i wykonuje się go specjalnym urządzeniem, posiadającym certyfikację medyczną. Zabieg termoliftingu polega na ogrzewaniu skóry przy pomocy fal radiowych, które emitowane są przez specjalną głowicę urządzenia. Głowicę tę przesuwa się ruchami kolistymi po skórze okolic oczu, aż do momentu osiągnięcia odpowiedniej temperatury. Energia przekazywana jest do włókien kolagenowych skóry właściwej, która powoduje ich skrócenie, efektem czego jest kompleksowa odnowa skóry, a także jej pogrubienie, poprawa jędrności, a nawet zminimalizowanie zmarszczek grawitacyjnych w okolicy oczu.
Kolejnym sposobem radzenia sobie z workami pod oczami stosowanym w klinikach medycyny estetycznej są masaże kolbami kriogenicznymi. Zabieg ten wywodzi się z francuskiego laboratorium Algotherm i ma on na celu zmniejszanie opuchlizny, poprawianie krążenia krwi i uszczelnianie naczyń krwionośnych. Efektem takiej procedury jest zlikwidowanie obrzęków, a także zrelaksowanie skóry w okolicy oczu. Kolby zostają wypełnione błękitną wodą morską i następnie schłodzone, by w kolejnym etapie zostały przesuwane również po powiekach. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko doskonały efekt zlikwidowania worków pod oczami, ale także wrażenie przebywania w krystalicznie czystej wodzie.
Warto jednak podkreślić, że wszelkie te zabiegi i otrzymane dzięki nim efekty powinny zostać podtrzymane przez odpowiedni styl życia. Jak podaje lek. med. Mariola Malicka, specjalista chorób wewnętrznych, powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość snu, detoksykację organizmu oraz ćwiczenia poprawiające ukrwienie skóry w okolicy oczu.

Materiał promocyjny