Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

07.10.2015 10:12 | 0 komentarzy | 5 604 odsłon | Marek Oratowski

Na sześciu przystankach pasażerowie będą mieli większy komfort oczekiwania na autobus. Mają teraz gdzie schronić się przed deszczem i wiatrem.

0
Robotnicy ustawili nowe wiaty
Jedna z wiat została zamontowana w centrum Młoszowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po dwie wiaty zostały zamontowane w gminach Chrzanów, Libiąż i Trzebinia. Władze stolicy powiatu zdecydowały, że powinny znaleźć się przy cmentarzu w Płazie (przy jezdni w kierunku Chrzanowa) oraz na przystanku Piaski II w Luszowicach.

W Młoszowej wreszcie można było wymienić starą, murowaną w centrum sołectwa (w kierunku Krakowa). Druga lokalizacja w gminie Trzebina to centrum Bolęcina, konkretnie funkcjonujący od dwóch lat przystanek przy ul. Handlowej.

Dla odmiany w Libiążu  stanęły w mieście - przy kościele Przemienienia Pańskiego (w kierunku Chrzanowa) oraz przy cmentarzu (w stronę Chełmka). O ile na pierwszym z tych przystanków robotnicy rozebrali starą budowlę, to przy cmentarzu był dotychczas sam słupek z rozkładem.

- Wiaty dotarło do nas z małym opóźnieniem. Kosztowały 42 tysiące złotych. Zostały zamontowane w poniedziałek i wtorek. W środę przewidujemy ich odbiór techniczny - powiedział nam we wtorkowe popołudnie Marek Dyszy, przewodniczący zarządu Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna. Od trzech lat ZKKM preferuje jeden typ konstrukcji.