Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Usługi Komunalne w Trzebini mają nowego szefa

02.10.2015 15:50 | 2 komentarze | 5 991 odsłon | Anna Jarguz

Wiesław Dębski zastąpił na stanowisku prezesa zarządu Adama Pasternaka. Twierdzi, że przyszedł, by dokończyć rekultywację składowiska odpadów i wyprowadzić firmę na prostą. Na razie, jak sam przyznaje, nawet nie wie, jakie spółka ma długi.

 

2
Usługi Komunalne w Trzebini mają nowego szefa
Wiesław Dębski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komunalka należy do gminy. Od tygodni mówiło się, że burmistrz jest coraz mniej zadowolony z poczynań prezesa Pasternaka. Jeszcze początkiem tygodnia Adam Adamczyk zapewniał w rozmowie z „Przełomem", że zmian na tym stanowisku nie przewiduje. Jednak zmiany nastąpiły. Nowym prezesem zarządu został mieszkający w Bolęcinie Wiesław Dębski.

- Kandydatów w sumie było trzech. Ostatecznie wybór padł na Wiesława Dębskiego. Liczę, że sobie poradzi, a zadania łatwego nie ma - komentuje burmistrz Adamczyk, nie zdradzając nazwisk pozostałych.

Wiesław Dębski ma 50 lat, jest absolwentem AGH w Krakowie, ukończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania małymi i średnimi firmami. Już raz był prezesem spółki w połowie należącej do niego. Została jednak zlikwidowana. Twierdzi, że nie przyszedł do usług komunalnych, by ogłosić upadłość. Chce sprawić, by spółka przestała przynosić straty.

Rozmowa z nowym prezesem usług komunalnych w 40. numerze „Przełomu".