Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

02.09.2015 15:54 | 3 komentarze | 8 822 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Profesor Jerzy Hausner miał być ekspertem forum gospodarczego zachodniej części Małopolski, jakie w środę odbyło się w Trzebini, ale nie był. Nie poinformował nawet organizatorów, że nie przyjedzie.

3
Strefa gospodarcza Fablok?
Podczas forum głos zabrał m.in. starosta olkuski Paweł Piasny - dzisiaj samorządowiec, ale przez wiele lat przedsiębiorca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Rezydencji Pod zegarem pojawili się za to samorządowcy zachodniej części województwa, dopisali również przedsiębiorcy. Ci ostatni mieli wiele pytań.

Artykułowali m.in. problem dużych danin przybierających różne formy a nakładanych przez państwo na biznes. Ataki do pewnego momentu odpierał marszałek Małopolski Marek Sowa. Wszystkich zagadnień nie zdołał jednak poruszyć. Milczeniem odpowiedział m.in. na kwestię dotyczącą dodatkowych kosztów, jakie ponosi każdy przedsiębiorca przy każdej wypłacie wynagrodzenia swojemu pracownikowi. Tylko przy minimalnej płacy sięgającej 1750 złotych brutto każdorazowo z własnej kieszeni właściciel firmy wykłada bowiem przeszło dwa tysiące złotych. Z tej sumy do pracowniczego portfela wpada zaledwie 1286 zł.

Podczas forum pojawiło się też poparcie przedsiębiorców dla powołania strefy ekonomicznej w dawnym Fabloku.
- Przez 12 lat za bardzo nie komunikowaliśmy się z byłym już teraz burmistrzem Chrzanowa Ryszardem Kosowskim. Niedawno spotkałem się z Ryśkiem. Przedstawił mi pomysł na strefę aktywności gospodarczej w Fabloku. Będziemy chcieli, by ona powstała - powiedział Stefan Adamczyk, prezes Chrzanowskiej Izby Gospodarczej.

Podczas II Forum Gospodarczego Małopolski Zachodniej przedsiębiorcy mieli też okazję dowiedzieć się, na co w najbliższych latach będą mieli okazję pozyskać dotacje i pożyczki unijne.