SPORTOWA SOBOTA. Trafienie "Kowala" ucieszyło fanów MKS-u

29.08.2015 21:05 | 0 komentarzy | 3 822 odsłony | Marek Oratowski

Kibice w Trzebini zerwali się z miejsc, gdy w 89. minucie Michał Kowalik urwał się obrońcom i uderzył pod poprzeczkę. To był gol na wagę wygranej z Proszowianką. Libiąż wciąż szukający stylu i formy poległ w Skawinie. Z zespołów "okręgówki" punktowało tylko Zagórze.

0
W meczu Trzebini z Proszowianką nie brakowało indywidualnych pojedynków

IV liga

MKS Trzebinia-Siersza - Nowa Proszowianka 2-1 (0-1)

0-1 Mateusz Stanek (22), 1-1 Marcin Kalinowski (68, karny), 2-1 Michał Kowalik (89)

MKS: Wróbel - Sieczko, Jagła, Kalinowski, Górka (46. Sawczuk), Majcherczyk, Dudek (70. Małodobry), Ołownia, Domurat (70. Fraś), Kowalik (90. Pająk), Piskorz

Proszowianka: Czarnecki - Mach, Prochwicz (58. Bździuła), Filipek (71. Barczuk), Bienias, A. Przeniosło, M. Przeniosło, Orłowski, Wtorek, T. Przeniosło (46. Jelonkiewicz), Stanek

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała, że to potrzebujący punktów gospodarze wyjdą zwycięsko z tej potyczki. Goście poczynali sobie bardzo śmiało na połowie MKS-u i stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Wykorzystali jedną. Piotr Wtorek zacentrował piłkę z rogu, a Mateusz Stanek trafił głową do siatki. Maciej Przeniosło jeszcze uwolnił się spod opieki obrońców, ale mając przed sobą Tomasza Wróbla oddał niecelny strzał. Z dystansu niewiele pomylił się też Andrzej Filipek. Piotr Wtorek i Adam Przeniosło strzelali też z linii szesnastki, ale i oni nie uderzyli w światło bramki. Gospodarze próbowali się odgryźć po akcjach Michała Kowalika i Bartosza Jagły, ale bez efektu.

Po zmianie stron do przodu poszedł MKS. Przez dłuższy czas niewiele wychodziło z wrzutek i strzałów. Aż rękę miejscowym podali goście. A konkretnie Maciej Przeniosło, który w szesnastce zagrał futbolówkę właśnie ręką. Marcin Kalinowski bezbłędnie wykorzystał jedenastkę. Tuż przed końcem na indywidualną akcję w polu karnym zdecydował się Michał Kowalik. Minął zwodem rywali i z lewej nogi trafił pod poprzeczkę, wywołująćcradość na trybunach i ławce rezerwowych gospodarzy.

- Po obiecującej pierwszej połowie z naszej strony nastawiliśmy się na grę z kontry. Pechowo straciliśmy gola po karnym podyktowanym za przypadkowe zagranie ręką. Ostatni kwadrans w naszym wykonaniu był naprawdę dobry, a straciliśmy w tym czasie gola. Trzech zawodników stało przy Michale Kowaliku, ale żaden nie zdołał przerwać jego akcji. Zabrakło nam już potem czasu, by doprowadzić do wyrównania. Przeprowadziłem kilka wymuszonych zmian, co też nie pozostało bez wpływu na końcowy wynik - skomentował trener gości Mateusz Miś.

- W pierwszej połowie zagraliśmy trójką w obronie i daliśmy się zaskoczyć przy stałym fragmencie, gdy Radek Górka przegrał pojedynek główkowy. Na szczęście w drugiej połowie zespół wytrzymał próbę charakteru. Cieszę się, że dobrze zaczyna wygląda duet naszych napastników. Potwierdzili dobrą dyspozycję z treningów - powiedział po końcowym gwizdku Robert Moskal, szkoleniowiec trzebinian.

Skawinka Skawina - Górnik Libiąż 3-0

Klasa okręgowa -Wadowice

Brzezina Osiek - Nadwiślanin Gromiec 2-0

KS Chełmek - Orzeł Ryczów 0-2

Skawa Wadowice - Zagórzanka Zagórze 0-0

MKS Fablok Chrzanów - Unia Kwaczała 2-0 (1-0)

1-0 Rafał Chrząszcz (9), 2-0 Mariusz Fudali (89)

Przed meczem prezes PPN Chrzanów Józef Cichoń wręczył gospodarzom puchar za awans do A-klasy. Na początku z animuszem ruszyli goście. Groźnie strzelał Marcin Sibik, a kapitan gości Marcin Ficek ostemplował poprzeczkę W 9. minucie w końcu składną akcję przeprowadzili gospodarze. Jan Bogucki wrzucił piłkę w pola karne, a Rafał Chrząszcz pokonał bramkarza. Przez długi czas oba zespoły nie mogły znów się wstrzelić. Goście wrzucali piłki w stronę Ficka, a gospodarzom brakowało wykończenia. Wreszcie w 89. minucie wynik na 2-0 ustalił Mariusz Fudali, wykorzystując sytuację sam na sam.

Arka Babice - Orzeł Balin 3-2

MKS Alwernia - Polonia Luszowice 3-1

Zgoda Byczyna - Start Kamień 4-1

Cięźkowianka Jaworzno - Tęcza Tenczynek 4-1

Błyskawica Myślachowice - Victoria Zalas 1-3