Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Burmistrz Marek Niechwiej usłyszał kolejne zarzuty

12.08.2015 19:57 | 23 komentarze | 11 951 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik
Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 09:07

Po kilku miesiącach śledztwa chrzanowska prokuratura rejonowa nie ma wątpliwości, że Marek Niechwiej podał nieprawdę w oświadczeniu majątkowym, które złożył na początku kadencji. W środę usłyszał w tej sprawie zarzuty.

23
Burmistrz Marek Niechwiej usłyszał kolejne zarzuty
Burmistrz Chrzanowa ma już na koncie zarzuty dotyczące kierowania samochodem po pijanemu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szef gminy stawił się w środę w prokuraturze na wezwanie.

- Usłyszał cztery zarzuty z art. 233 paragraf 6 kodeksu karnego. Nie przyznał się do winy i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Od tej pory ma status podejrzanego - mówi Elżbieta Jopek, prokurator rejonowy w Chrzanowie.

Za podanie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że prokuratura postanowiła zbadać dokument złożony przez Marka Niechwieja na początku kadencji po tym, jak otrzymała anonimowe doniesienie, że świadomie zataił część dochodów. W pierwszym oświadczeniu burmistrz zapomniał wpisać m.in. ile zarobił na prelekcjach w miejskiej bibliotece i na występach w serialach. Uwzględnił to dopiero w korektach oświadczenia. W sumie złożył ich trzy.

Próbowaliśmy się dodzwonić do Marka Niechwieja, by poprosić go o komentarz. Nie odbierał telefonu. Nie oddzwonił też mimo pozostawionych wiadomości na poczcie głosowej. Udało nam się natomiast skontaktować z jego adwokatem.

- Absolutnie nic nie było zrobione umyślnie. Drobne kwoty zgłoszone do urzędu skarbowego. Kto o zdrowych zmysłach celowo by to zatajał? - pyta retorycznie Maciej Kliś.