Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Przez upał na chrzanowskich drogach dochodzi do stłuczek

10.08.2015 16:45 | 5 komentarzy | 3 921 odsłony | Eliza Jarguz-Banasik

Lejący się z nieba żar dekoncentruje kierowców. Chrzanowska policja potwierdza, że w ostatnich dniach wzrosła liczba kolizji. Większość ma związek z pogodą.

5
Przez upał na chrzanowskich drogach dochodzi do stłuczek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Trzebini na ul. Krakowskiej kierowca opla najechał na znak ustawiony na rondzie. Był trzeźwy. Z kolei w Chrzanowie na ul. Trzebińskiej doszło do stłuczki. Kierująca peugeotem kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa fiatowi Punto. W Płazie motorowerzysta wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy audi.

- W ostatnich dniach rzeczywiście odnotowujemy więcej kolizji niż zwykle. Niewątpliwie ma to związek z pogodą. Wysoka temperatura powoduje u kierowców osłabienie i brak koncentracji. Gdy jest tak gorąco, trudno się skupić  - ocenia Jarosław Dwojak z chrzanowskiej komendy policji.

Słońce może też oślepiać osoby za kierownicą. Szczególnie uważać należy na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Są momenty, gdy nie widać jakie światło jest wyświetlane na sygnalizatorze.

-  Upał był bezpośrednią przyczyną zdarzenia na autostradzie A4.  Mimo dobrych warunków kierowca samochodu osobowego stracił nagle panowanie nad kierownicą i uderzył w barierę energochłonną. Tłumaczył później, że źle się poczuł - mówi Dwojak i apeluje do mieszkańców o ostrożność. Przy tak wysokich temperaturach lepiej nie wybierać się samochodem w dłuższą trasę.