Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Siemek: Nikt nie przyjedzie do Alwerni na dwutygodniowy urlop

07.08.2015 12:00 | 17 komentarzy | 5 969 odsłon | Łukasz Dulowski

Burmistrz Tomasz Siemek zapewnia, że włączy się w negocjacje z PKP w sprawie uruchomienia drezyn na regulickim odcinku nieczynnej linii kolejowej 103.

17
Siemek: Nikt nie przyjedzie do Alwerni na dwutygodniowy urlop
Burmistrz Tomasz Siemek lobbuje pomysł uruchomienia drezyn na linii 103
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomysł wyszedł od członków Stowarzyszenia Przyjaciół Regulic i Nieporazu, o czym już informowaliśmy na przelom.pl. PKP wyraziło wstępną zgodę.

Wkrótce przejażdżka drezyną na linii kolejowej 103?

- Teraz, w sierpniu, byliśmy jeszcze w krakowskim PLK. Na początek chcemy przejąć na zasadzie umowy użyczenia fragment torów od Regulic Górnych do Alwerni, żeby zacząć je odchwaszczać. Tak, żeby na jesień mieć już coś zrobione - mówi Grzegorz Pater, członek SPRiN.

- Pomysł z drezynami jest bardzo dobry. Nikt do Alwerni nie przyjedzie na dwutygodniowy urlop, bo nie mamy aż tylu atrakcji, ale nasza gmina może stać się doskonałym miejscem dla turystyki weekendowej. I w taką ofertę idealnie wpisują się drezyny. W Regulicach stoi piękny budynek stacji. Można by tam zorganizować wystawę poświęconą historii lokalnego kolejnictwa, jak również uruchomić wypożyczalnie rowerów. Nawet za darmo, w ramach promocji gminy - uważa burmistrz Siemek.