Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Propozycje na weekend

30.07.2015 15:25 | 0 komentarzy | 3 330 odsłony | Marek Oratowski

Aktywni mogą uczestniczyć w rajdzie rowerowym w Alwerni, a miłośnicy średniowiecza odwiedzą z pewnością zamek Lipowiec, gdzie szykuje się piknik rycerski. Atrakcji nie powinno też zabraknąć na festynie w Pogorzycach i Święcie Miodu w Wygiełzowie.

0
Propozycje na weekend
Impreza w Alwerni jest częścią cyklu Rodzinnych Rajdów Rowerowych, podobnie jak przejazd cyklistów na trasie Kraków-Młoszowa. Na zdjęciu: Uczestnicy na mecie tegorocznego rajdu w Młoszowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek 31 lipca, godz. 18, Trzebinia

W Trzebińskim Centrum Kultury otwarcie wystawy fotografii Przemysława Stankiewicza. Zaprezentowane zostaną jego reportażowe zdjęcia z Meksyku.

Piątek 31 lipca, godz. 19, Chełmek

W Parku Rodzinym w Chełmku miejscowy MOKSiR zorganizuje muzyczno-taneczny wieczór z DJ Remiksem i DJ Rolbą. Wstęp wolny.

Sobota 1 sierpnia, godz. 16, Pogorzyce

Na boisku LKS Pogorzanka mieszkańcy sołectwa i goście będą się bawili na "Pogorzyckiej sielance". W programie imprezy organizatorzy przewidzieli gry i zabawy sportowe dla dzieci oraz festyn. W trakcie imprezy można odwiedzić stoiska lokalnych stowarzyszeń. Mieszkańcy spotkają się także z dziennikarzem "Przełomu". Nasz punkt, w którym można będzie wygrać firmowe gadżety, będzie czynny od godz. 16.

Niedziela 2 sierpnia, godz. 13, Alwernia

Z Rynku wyruszą uczestnicy Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Organizatorzy przewidzieli trasy maxi (32 km), midi (23 km) oraz mini (7 lub 11 km). Każdy dostanie numer startowy, pamiątkowy medal i mapkę trasy. Zapisać można się przed imprezą. Regulamin dostępny jest na stronie www.rrrm.pl

Niedziela 2 sierpnia, godz. 11, zamek Lipowiec

Doroczny Piknik Rycerski powinien przynieść sporo wrażeń. Uczestnicy obejrzą prezentację średniowiecznego uzbrojenia rycerskiego, walki indywidualne i grupowe i pokazy rzemiosł oraz dawnych zabaw plebejskich. Chętni wezmą udział w konkursach łuczniczych i rycerskich. By wejść do zamku trzeba kupić bilet w cenie 7 zł (ulgowy 4 zł).

Niedziela 2 sierpnia, godz. 15, Wygiełzów

W pięknych plenerach skansenu odbędzie się XVI Powiatowe Święto Miodu. Powiatowa Rada Bartnicza po mszy świętej zaprasza na konkursy dla dzieci, wykład na temat miodów oraz występ zespołu folklorystycznego z Babic. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najładniejsza pasiekę powiatu chrzanowskiego. Na stoiskach zainteresowani mogą kupić wyroby pszczelarskie oraz uczestniczyć w pokazie uli dydaktycznych i lania świec. Od godz. 13.30 do 15 wstęp wolny. Osoby, które przyjdą później, muszą kupić bilet wstępu do skansenu w cenie 10 zł (ulgowy 5 zł).