Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Zobacz na żywo Tour de Pologne i wygraj nagrody

24.07.2015 16:25 | 1 komentarz | 4 558 odsłony | Michał Koryczan

Za nieco ponad tydzień uczestnicy 72. Tour de Pologne zagoszczą w powiecie chrzanowskim. Partnerem medialnym wyścigu kolarskiego jest "Przełom".

1
Zobacz na żywo Tour de Pologne i wygraj nagrody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Tegoroczna edycja rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie, a zakończy 8 sierpnia w Krakowie. Czwartego dnia (5 sierpnia) zagości w powiecie chrzanowskim.
Kolarze rozpoczną rywalizację w Jaworznie. Następnie przejadą m.in. przez Chrzanów, Płazę, Babice i dalej w kierunku Zatora i Wadowic (etap zakończy się w Nowym Sączu).

Na lokalnych drogach zobaczymy czołowych zawodników z całego świata, w tym kolarskiego mistrza świata z 2014 r. Michała Kwiatkowskiego.
Partnerem medialnym 72. Tour de Pologne jest tygodnik "Przełom".

W najbliższym, 30. numerze gazety zamieścimy mapę z przebiegiem trasy czwartego etapu przez powiat chrzanowski, wraz z orientacyjnym czasem przejazdu kolarzy.

Dla Czytelników przygotowaliśmy też konkurs z atrakcyjnymi nagrodami (m.in. torba termiczna, koc, album o Tour de Pologne), których sponsorem jest Skandia Towarzystwo Ubezpieczeń oraz Lang Team organizator Tour de Pologne. Pytania i kupon konkursowy znajdziecie w papierowym wydaniu "Przełomu".
Tam również szereg ciekawostek i przydatnych informacji, m.in. o utrudnieniach na drogach.

Wyścig zawodowców to nie jedyna atrakcja czekająca miłośników kolarstwa.
W tym roku po raz ósmy odbędzie się Nutella Mini Tour de Pologne, składający się z pięciu etapów (2 sierpnia w Warszawie, 3 sierpnia w Dąbrowie Górniczej, 4 sierpnia w Katowicach, 5 sierpnia w Nowym Sączu, 6 sierpnia w Zakopanem i 8 sierpnia w Krakowie).
Jest on adresowany dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 8-10 lat i 11-12 lat.
Aby wziąć udział w zawodach należy do 31 lipca wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na minitourdepologne.pl i wysłać go poprzez tę stronę internetową (tam również można znaleźć szczegółowe informacje).

Dla starszych kolarzy-nieprofesjonalistów organizatorzy przygotowali Tour de Pologne Amatorów. Wyścig zaplanowany został na 7 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej (start przy Bukovina Terma Hotel Spa). Na śmiałków czeka trasa licząca 38 km.
Aby wystartować, należy wysłać (do 31 lipca), poprzez stronę internetową, wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z opłatą, opublikowany na tourdepologneamatorow.pl. Tam również można znaleźć szczegółowe informacje na temat imprezy.