Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Centrum handlowego Kasztelania nie będzie

22.07.2015 18:10 | 14 komentarzy | 17 874 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Spółka Agromex Development 3, która w kwietniu zapowiadała oficjalnie budowę galerii handlowej na terenach po starym szpitalu, wycofała się z inwestycji i sprzedała działkę u zbiegu ulic Szpitalnej i Topolowej w Chrzanowie.

14
Centrum handlowego Kasztelania nie będzie
O budowie nowoczesnej galerii handlowej w tym miejscu mówiło się od lat. Dziś działkę nadal zarastają chwasty Fot. Eliza Jarguz-Banasik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To potwierdzona informacja. Udało nam się skontaktować telefonicznie z przedstawicielem inwestora, który kilka tygodni temu zapowiadał rozpoczęcie robót budowlanych w czerwcu tego roku. Planowane otwarcie obiektu miało nastąpić we wrześniu 2016 r. Tymczasem na zarośniętej chwastami działce nic się nie dzieje, choć zbliża się koniec lipca.

- Została podjęta decyzja o odstąpieniu od inwestycji i sprzedaży nieruchomości. Nie mogę wchodzić w szczegóły, dlaczego tak się stało. Nazwijmy to ogólnie, że pojawiły się problemy natury formalno-prawnej , które uniemożliwiły nam realizację projektu Kasztelania City Centre - mówi Piotr Wasilewski, który reprezentuje spółkę Agromex Development 3.

Potwierdza, że transakcja została sfinalizowana. Nie może jednak podać kto i za ile kupił teren. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że nabył go jeden z chrzanowskich przedsiębiorców.