Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Wkrótce przejażdżka drezyną na linii kolejowej 103?

10.07.2015 11:43 | 14 komentarzy | 9 292 odsłon | Łukasz Dulowski

Stowarzyszenia Przyjaciół Regulic i Nieporazu chce ożywić nieczynną trasę z Trzebini do Wadowic. PKP daje zielone światło.

14
Wkrótce przejażdżka drezyną na linii kolejowej 103?
Grzegorz Pater przy dawnym przystanku kolejowym w Regulicach Górnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tematem, z ramienia SPRiN, zajmuje się reguliczanin Grzegorz Pater.

- Bardzo dużo osób ma sentyment do tej linii. Tymczasem jest bardzo zapuszczona i nikt nie próbuje z niej wycisnąć turystycznego potencjału. Pomyślałem, że warto spróbować. Przykładowo, zrobiliśmy przegląd torów od Alwerni do Regulic Górnych i po wykoszeniu terenu byłyby przejazdne. Biegną przez obszar zabudowany, więc tutaj złodzieje nie grasowali - mówi Grzegorz Pater.

Z krakowskiego oddziału PKP PLK otrzymał odpowiedź, że jest pozytywne nastawienie do tego rodzaju pomysłu. Kolejny etap to dogadanie szczegółowych zasad.

- Jeśli chodzi o samą drezynę, to w tym celu moglibyśmy wystąpić o pieniądze unijme. To byłoby coś zupełnie innowacyjnego w naszym regionie - przekonuje.

Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu posiada doświadczenie w realizacji rzeczy na pierwszy rzut oka nierealnych. Gdy kilka lat temu zabierali sią za remont dawnej kotłowni przy przedszkolu w Regulicach, niektórzy pukali się po głowie. Teraz w tym obiekcie funkcjonuje wspaniałe Ekomuzeum Garncarstwa.