Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Kilka minut i po zabawie z kolarzami

02.07.2015 21:40 | 0 komentarzy | 4 725 odsłony | Michał Koryczan

Ponad setka zawodników uczestniczących w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków przejechała w czwartek przez ziemię chrzanowską. Zwycięzcą trzeciego etapu okazał się Czech Alois Kankovsky.

0
Kilka minut i po zabawie z kolarzami
Kolarze docierają do premii lotnej w Babicach oklaskiwani przez kibiców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prestiżowa impreza kolarska organizowana jest w Polsce od 1990 roku. Na starcie tegorocznego wyścigu stanęło blisko 120 kolarzy z 20 zespołów, m.in. Lotto Soudal, CCC Sprandi Polkowice.

W czwartek mieli do przejechania aż 190 km. Trasa trzeciego etapu prowadziła z Nowego Sącza, przez m.in. Alwernię, Babice, Libiąż i Chełmek, aż do Jaworzna.

Zawodnicy jechali w dobrym tempie. Na ziemię chrzanowską dotarli nieco wcześniej, niż szacowali organizatorzy.
Na lotną premię w Babicach (przy urzędzie gminy) jako pierwsza dotarła szóstka uciekinierów, która wypracowała sobie około dwuminutową przewagę nad peletonem. Była oklaskiwania przez grupę niespełna 50 kibiców.

- Kilka minut i po zabawie - rzucił ktoś z kibiców w Babicach. Faktycznie między przejazdem pierwszego z uciekinierów, a ostatniego zawodnika z peletonu minęło niespełna 180 sekund.

Trzeci etap z metą w Jaworznie wygrał Czech Alois Kankovsky z ekipy Whirpool-Author. wyprzedził Ukraińca Vitalija Butsa (Kolss - BDC Team) i Pawła Franczaka (ActiveJet Team). Na ósmym miejscu uplasował się Holender Johim Ariesen (Metec).

W piątek, 3 lipca kolarzy czeka czwarty etap z Solca Zdroju do Kielc. Rywalizację zakończy sobotni, piąty etap z Radomska do Łodzi.

Przypomnijmy, że to nie koniec kolarskich emocji na ziemi chrzanowskiej w tym roku. W sierpniu przez ziemię chrzanowską poprowadzi jeden z etapów prestiżowego Tour de Pologne, którego partnerem medialnym jest Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom".