Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Ewa Siemek wiceprzewodniczącą związku komunikacyjnego

24.06.2015 17:43 | 5 komentarzy | 6 089 odsłon | Marek Oratowski

Burmistrz Chrzanowa Marek Niechwiej nie jest już wiceprzewodniczącym zarządu Związku Komunalnego "Komunikacja Międzygminna". Zastąpiła go w środę trzebińska radna Ewa Siemek.

5
Ewa Siemek wiceprzewodniczącą związku komunikacyjnego
Ewa Siemek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Delegaci gmin wchodzący w skład zgromadzenia ZKKM-u dokonali dwóch zmian personalnych. Jednogłośnie postanowili, że Ewa Siemek będzie wiceprzewodniczącą zarządu. Wcześniej pełniła funkcję członka zarządu, ale z niej zrezygnowała. Do tej pory zastępcą Marka Dyszego był burmistrz Chrzanowa Marek Niechwiej. Zrezygnował jednak z reprezentowania gminy w związku komunikacyjnym na rzecz radnego Janusza Jedynaka. To właśnie on został podczas środowego głosowania nowym członkiem zarządu. Oboje mają pracowac na 1/5 etatu i zarabiać po 840 złotych brutto pensji zasadniczej. Dostaną też dodatek funkcyjny (Ewa Siemek 352 złote, a Janusz Jedynak 264 zł). Do tego dojdzie wysługa lat.

- Uczestnictwo w zarządzie przedstawiciela Chrzanowa jest czymś oczywistym, bo po Trzebini w tej gminie nasze autobusy wykonują największą liczbę wozokilometrów - tłumaczył przewodniczący związku Marek Dyszy.

Zapowiedział, że podczas wakacji w autobusach w wybrane dni będą jeździli towarzyszący kontrolerom nieumundurowani policjanci.

Nie wykluczył też zwiększenia zakresu darmowych przejazdów dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Przypomnijmy, że obecnie mogą oni podróżować za darmo w weekendy i święta. ZKKM przygotował rozprowadzaną przez ośrodki pomocy społecznej i dostępną na zkkm.pl ankietę dla osób mających KDR (w Chrzanowie, Libiążu i Trzebini jest ich już ponad 2200). Ma wykazać, jaki procent z nich podróżuje komunikacją miejską. I - co za tym idzie - jakie koszty związek musiałby ponieść, oferując im darmowe przejazdy także w inne dni tygodnia.