Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

W szortach na basen nie wejdziesz

12.05.2015 14:16 | 7 komentarzy | 15 630 odsłon | Anna Jarguz

Klienci kupujący bilet wstępu na krytą pływalnię w Trzebini już przy kasie są informowani o tym, jakie mają mieć na sobie spodenki do pływania. Od maja do wody, bez wyjątku, wpuszczani są tylko ci w przylegających do ciała kąpielówkach.

7
W szortach na basen nie wejdziesz
Na basen można wejść tylko w obcisłych kąpielówkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W regulaminie krytej pływalni od zawsze był zapis, że na basenie obowiązują obcisłe kąpielówki. Wcześniej, jak przyznaje Wiesław Pałubski, prezes zarządu Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Trzebini, spółki administrującej trzebińskim basenem, mało kto go egzekwował. Mężczyźni w szerokich szortach wchodzili do wody. Teraz już nie wejdą.

Przy kasie już kilka tygodni temu pojawiły się informacje wraz ze zdjęciami, jaki rodzaj kąpielówek można mieć na basenie, a w jakich mężczyźni wpuszczani nie będą.

- Na początku informowaliśmy o obowiązujących zasadach. Jeszcze w kwietniu zdarzyło się, że ktoś w szortach wszedł na pływalnię. Od maja nikogo w szerokich spodenkach nie wpuszczamy - zaznacza Pałubski. Jak tłumaczy, podyktowane jest to względami higienicznymi.
- Wcześniej liczyło się bardziej to, jakiej firmy są spodenki. Jeśli jednej z tych, produkujących stroje do wody, oznaczało to, że można w nich pływać. Tymczasem stój, w którym wchodzi się do otwartych akwenów, nie zawsze sprawdza się na krytym basenie - tłumaczy Wiesław Pałubski.

Wielu mężczyzn w szortach wchodziło do budynku basenu wprost z ulicy. Przed wejściem do wody nie wszyscy brali prysznic. Zdarzało się także, że osobie w szerokich spodenkach w wodzie wypadały śmieci z kieszeni. Teraz, przed zakupem biletu, pytani są, jakie mają kąpielówki. Niektórzy na basen nie weszli.

- Jedni są zaskoczeni, inni zadowoleni, że wreszcie ktoś zrobił z tym porządek - dodaje szef pływalni.

Przylegające do ciała spodenki obowiązują też na innych pływalniach w regionie. Tylko w takich można wejść do basenu Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Zabierzowie.
- W szortach są kieszenie. Różne rzeczy mogą się w nich znajdować. Stąd zakaz ich noszenia - mówi Karolina Szajnowska z OSR.

Tak samo jest na basenie w Jaworznie.

W Chrzanowie wygląda to nieco inaczej.
- W regulaminie jest napisane, że pływający mają być w kąpielówkach lub krótkich spodenkach kąpielowych. Każdorazowo podchodzimy do tego w sposób wyrozumiały. Nie wpuszczamy do wody osób w długich za lub przed kolano i szerokich szortach, ale jeśli ktoś ma znacznie krótsze, nieco węższe, bez kieszeni, ale nie całkowicie przylegające do ciała, może wejść - mówi Edward Molenda, dyrektor chrzanowskiego basenu "Cabańska Fala".