Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Radni z PO chcą obniżyć burmistrzowi pensję

21.04.2015 10:28 | 112 komentarzy | 7 844 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Od maja Marek Niechwiej może zarabiać dużo mniej niż obecnie. Na najbliższą sesję trafi projekt uchwały o zmniejszeniu mu wynagrodzenia do kwoty 5.670 zł brutto.

112
Radni z PO chcą obniżyć burmistrzowi pensję
Radni zajmą się zmianą wynagrodzenia burmistrza na sesji 28 kwietnia. Fot. Eliza Jarguz-Banasik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak wynika z materiałów, które członkowie rady miejskiej otrzymali w poniedziałek. Pod projektem uchwały podpisało się dwunastu radnych Platformy Obywatelskiej. Ich głosy wystarczą, by została ona podjęta. Niezależnie od tego, jak zagłosuje Wspólny Chrzanów i Klub Radnych PiS, choć  ich stanowisko w tej sprawie jest istotne.

„Rada Miejska w Chrzanowie mając na względzie dotychczasowe funkcjonowanie i pracę burmistrza Chrzanowa uznała za konieczne dokonać zmiany wysokości jego wynagrodzenia. Dotychczasowa praca burmistrza jak i jego funkcjonowanie w odbiorze społecznym w ocenie rady uzyskuje negatywną kwalifikację i jako taka stanowi podstawę do ustanowienia wynagrodzenia na poziomie najniższym dopuszczalnym przez przepisy prawa(...)" - czytamy w uzasadnieniu.

Do tej pory Niechwiej zarabiał 11.525 zł brutto. Jeżeli dojdzie do obniżki, dostanie połowę mniej. Jego pensja będzie też mniejsza niż zastępców burmistrza, których wynagrodzenie wynosi 8.500 zł brutto miesięcznie.

- Chcemy w ten sposób wyrazić dezaprobatę dla działania burmistrza. Nie chodzi tylko o incydent, gdy nietrzeźwy kierował samochodem, ale o to, że przed wyborami miał wiele planów i składał wiele obietnic, a po objęciu urzędu nie proponuje nic nowego. Nie zgłasza projektów uchwał. Jest stagnacja. W naszej ocenie nie zasługuje na tak wysokie uposażenie, jakie rada przyznała mu na początku kadencji - mówi Krzysztof Zubik, przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie.