Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Czwarte podejście Moskala

20.04.2015 10:34 | 0 komentarzy | 2 639 odsłony | Michał Koryczan

Robert Moskal, były trener Odry Wodzisław Śląski, GKS Katowice i Sandecji Nowy Sącz został w poniedziałek nowym szkoleniowcem trzecioligowego MKS Trzebinia-Siersza.

0
Czwarte podejście Moskala
Robert Moskal
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trenerskie bezkrólewie w Trzebini, po niedzielnej rezygnacji Macieja Antkiewicza, nie trwało długo.
W poniedziałek zarząd MKS zdecydował, że nowym opiekunem pierwszej drużyny zostanie Robert Moskal. To czwarte podejście tego szkoleniowca do trzebińskiego klubu.

- Podpisaliśmy umowę do końca sezonu, z opcją przedłużenia. Cel, jaki postawiliśmy przed trenerem, to walka o utrzymanie w trzeciej lidze. Jeśli się nie uda, to jednak nie będziemy rozpaczać - mówi Jacek Augustynek, prezes MKS.

Pochodzący z Jaworzna Robert Moskal w przeszłości jako piłkarz bronił barw Górnika Siersza, skąd trafił do Wisły Kraków. Później występował m.in. w Odrze Wodzisław, Szczakowiance Jaworzno i trzebińskim MKS, gdzie w 2001 roku także rozpoczął swoją trenerską przygodę (do Trzebini wracał jeszcze w sezonach 2011/2012 i 2012/2013).

Potem prowadził jeszcze m.in. grającą w ekstraklasie Odrę Wodzisław Śląski oraz pierwszoligowe ekipy GKS Katowice, Dolcanu Ząbki i Sandecji Nowy Sącz.

W środę, 22 kwietnia, Moskal ponownie zasiądzie na ławce trenerskiej trzebinian. Jego zespół podejmie na swoim stadionie Poprad Muszyna. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że jeszcze w rundzie jesiennej drużynę tę prowadził właśnie Robert Moskal.