Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Burmistrz chce kupić dwa pałace

03.04.2015 11:35 | 1 komentarz | 4 099 odsłony | Ewa Solak

Wacław Gregorczyk doszedł do wniosku, że zamiast zwracać spadkobiercom rodziny Potockich swoją siedzibę (Stary Pałac) oraz budynek Centrum Kultury i Sportu (Vauxhall), wyjdzie z ofertą ich kupna.

1
Burmistrz chce kupić dwa pałace
Stary Pałac - siedziba burmistrza to jeden z obiektów, jakie chciałby kupić od spadkobierców Potockich Wacław Gregorczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa lata temu naczelny Sąd Administracyjny potwierdził roszczenia spadkobierców Potockich do krzeszowickich dóbr. To 33 ha nieruchomości. Od tego czasu trwają negocjacje poszczególnych samorządów, zajmujących obiekty należące niegdyś do rodziny. Starostwo krakowskie opuściło jeden z nich (przy ul. Kościuszki) przenosząc wydział komunikacji oraz filię urzędu pracy na dworzec PKP. Zdecydowało się również za 2,8 mln zł kupić budynek liceum.

W poprzedniej kadencji ówczesny burmistrz Czesław Bartl planował szybką przeprowadzkę ze swojej siedziby przy ul. Ogrodowej na plac Kulczyckiego. Początkowo podobnego zdania był obecny szef gminy Wacław Gregorczyk. Zmienił jednak zdanie.

- Uważam, że ten plan nie był do końca przemyślany. Jeśli udałoby się kupić Vauxhall i Stary Pałac po przyzwoitych pieniądzach, to warto to zrobić. Wystosowaliśmy już ofertę do przedstawicieli rodziny - informuje Wacław Gregorczyk.

O jakiej kwocie mowa? Tego nie chce zdradzić zasłaniając się m.in. dobrem sprawy.
- Jeśli tylko przystaną na naszą propozycję, wszystkie kwoty upublicznimy. Sądzę, ze po świętach wielkanocnych poznamy konkrety - ucina Gregorczyk.