Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Anonim doniósł na burmistrza Chrzanowa

25.03.2015 13:48 | 26 komentarzy | 8 952 odsłon | Anna Jarguz
Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 16:37

Prokuratura sprawdza, czy burmistrz zeznał nieprawdę w oświadczeniu majątkowym złożonym w grudniu 2014 r. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, grozi mu do trzech lat więzienia.

 

26
Anonim doniósł na burmistrza Chrzanowa
W prokuraturze sprawdzają oświadczenie majątkowe burmistrza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prokuratura zajęła się sprawą po anonimie, jaki wpłynął do niej we wtorek przed południem. Osoba podpisująca się „zatroskany obywatel", donosi o nieprawidłowościach w oświadczeniu majątkowym burmistrza. Chodzi o niewykazanie wszystkich dochodów. Powszechnie wiadomo, że pobierał on wynagrodzenie za prowadzenie w chrzanowskiej bibliotece wykładów. Zagrał też w kilku odcinkach TVN-owskich produkcji, za co też otrzymywał pieniądze. O tych dochodach nie wspomniał w oświadczeniu. Wykazał natomiast stratę z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej (wyrejstrowanej w grudniu 2014 r.) w wysokości 1135,48 zł.

- Jeśli z lektury zawiadomienia wynika, że coś może być na rzeczy, fakt, iż o sprawie informuje anonimowa osoba nie przeszkadza, byśmy się nią zajęli - podkreśla Elżbieta Jopek, prokurator rejonowa w Chrzanowie.

Potwierdza, że zawiadomienie wiąże się z oświadczeniem majątkowym burmistrza. Dotyczy kilku wątków.

- Na tym etapie, dla dobra sprawy, nie chcę mówić, co konkretnie będziemy sprawdzać - zaznacza Elżbieta Jopek i przypomina, że dochody należy uwzględnić w zeznaniu PIT. Tymczasem w oświadczeniu majątkowym osoba je wypełniająca ma podać składniki majątku trwałego, jak nieruchomości, oszczędności czy samochody.