Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Komunalka nie wznowi działalności składowiska

20.12.2014 08:19 | 19 komentarzy | 3 524 odsłony | Anna Jarguz

Nowy szef usług komunalnych Adam Pasternak kontynuuje politykę poprzedników. Chce doprowadzić do zamknięcia i rekultywacji śmietniska. Nie ma jednak na to pieniędzy.

19
Komunalka nie wznowi działalności składowiska
Adam Pasternak podczas posiedzenia piątkowej komisji rozwoju mówił o swoich planach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od maja spółka nie przyjmuje nowych odpadów przy ul. Piłsudskiego. Wystąpiła też do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie o zgodę na zamknięcie obiektu. Na razie jej nie dostała. Służby marszałka od tygodni analizują dokumenty.

- Mamy gotowy projekt rekultywacji składowiska, który został złożony do zaopiniowania urzędnikom w Krakowie. Po skompletowaniu dokumentacji i zdobyciu pieniędzy przystąpimy do prac - deklaruje nowo wybrany prezes zarządu Usług Komunalnych „Trzebinia" Adam Pasternak. Na tym stanowisku zastąpił powołaną przez poprzedniego burmistrza Ewę Toll-Bulwan.

Pasternak nie potrafi powiedzieć, ile może kosztować rekultywacja śmietniska. W grę wchodzą miliony złotych. Tymczasem spółka ma problemy z utrzymaniem bieżącej działalności.

- Rozmawiałam z wicemarszałkiem, który potwierdził, że na ten cel są do zdobycia pieniądze z zewnątrz. Można dostać nawet pięć, sześć milionów złotych - mówi Agata Straś, przewodnicząca Stowarzyszenia Zielona Trzebinia. Nie ukrywa, że cieszy się, że nowe władze spółki nie zamierzają ponownie uruchamiać składowiska.

- Gdy tylko dokumentacja będzie gotowa, postaramy się o pieniądze - obiecuje prezes Pasternak.

Rozmowa z nowo wybranym prezesem zarządu UK „Trzebinia" w najbliższym numerze"Przełomu".