Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Kolejarze dołożyli połączeń

15.12.2014 15:30 | 0 komentarzy | 4 856 odsłony | (ko)

Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Pasażerom łatwiej dostać się z Trzebini do Krakowa i Oświęcimia, ale osoby jadące do Wieliczki czeka przesiadka.

0
Kolejarze dołożyli połączeń
Po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy zwiększyła się liczba pociągów relacji Kraków-Oświęcim przez Trzebinię
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zasadniczą zmianą jest przejęcie przewozów na trasie Kraków Główny-Wieliczka Rynek Kopalnia przez spółkę Koleje Małopolskie. W związku z tym pociągi Przewozów Regionalnych z Oświęcimia dojadą jedynie do stolicy województwa. Tam pasażerów chcących dostać się do Wieliczki czeka przesiadka do składów KM.

- Nie ma potrzeby kupowania kolejnych biletów, bo podpisaliśmy umowę z nowym przewoźnikiem - informuje Sylwia Spychała, rzecznik prasowy małopolskich Przewozów Regionalnych.

Liczba połączeń Kraków-Katowice pozostała bez zmian. Przybyło za to kursów na trasie Kraków-Oświęcim. W każdą stronę po jednym, czyli obecnie jest ich 13 i 15 (Oświęcim-Kraków) dziennie.

PR wprowadziły nowe poranne pociągi zapewniające bezpośredni dojazd z kierunku Tarnowa do zachodniej części aglomeracji krakowskiej: Tarnów-Krzeszowice oraz Tarnów-Oświęcim. Dodatkowo, od 1 marca 2015 r. trasy wybranych składów relacji Kraków-Katowice zostaną wydłużone do Rybnika.