Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

O Gorcach młodzież wiedziała prawie wszystko

27.11.2014 16:47 | 0 komentarzy | 3 358 odsłony | Marek Oratowski

Kolejny konkurs wiedzy o górach pokazał, że uczniowie znają je nie tylko z przewodników. Spośród ponad 50 uczestników, jacy w środę pisali test w PCE w Chrzanowie, najlepiej wypadli Katarzyna Norys i Karol Maj.

0
O Gorcach młodzież wiedziała prawie wszystko
Uczestnicy i organizatorzy konkursu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym roku działacze chrzanowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego sprawdzali poziom wiedzy o Bieszczadach. Przedmiotem tegorocznego konkursu były Gorce, pasmo położone w Beskidach Zachodnich.

- W pół godziny trzeba było zakreślić odpowiedzi na 40 pytań. Niektóre były naprawdę szczegółowe. Na przykład musieliśmy podać nazwę źródełka znajdującego się przy jednym z kościołów, a także napisać o kobiecie z egzotycznego kraju, prowadzącej w Gorcach pensjonat - zdradził nam Karol Maj.
Uczeń klasy o profilu matematyczno-geograficzno-chemicznym z II LO w Chrzanowie wygrał drugi raz z rzędu. Razem ze szkolnym kolegą Dominikiem Nowakiem odebrał puchar za zwycięstwo drużynowe.

Wśród gimnazjalistów plecak przewidziany dla zwycięzcy odebrała Katarzyna Norys z Gimnazjum nr 1 w Libiążu. Co prawda zdobyła tyle samo punktów (34), co Patrycja Broda z Tarnowa, test oddała jednak trzy minuty wcześniej od rywalki. Tarnowiankom przypadł za to puchar za wygraną drużynową.

- Po górach chodzę od trzeciego roku życia. Znam także szlaki w Gorcach. Do konkursu przygotowywał mnie tata oraz nauczycielka Bożena Sucherek - powiedziała nam zwyciężczyni po uroczystym rozdaniu nagród.

Uczniowie odebrali trofea z rąk prezesa Zarządu Głównego PTT Józefa Haducha oraz wicestarosty Marii Siudy.

Prezes chrzanowskiego oddziału PTT Remigiusz Lichota zapewnił nas, że poziom uczestników jest coraz wyższy. Za rok uczniowie napiszą test ze znajomości Beskidu Śląskiego.