Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Związek komunikacyjny wprowadza darmowe przejazdy

08.11.2014 14:20 | 1 komentarz | 7 636 odsłon | (ko)

Od 1 grudnia posiadacze Kart Dużej Rodziny w soboty, niedziele i święta będą mogli jeździć autobusami miejskimi bez biletów.

1
Związek komunikacyjny wprowadza darmowe przejazdy
Członkowie zgromadzenia ZK KM decyzję w sprawie wprowadzenia ulg podjęli jednogłośnie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Karty z rządowego programu przysługują rodzinom posiadającym przynajmniej troje dzieci. Są wydawane bezpłatnie, niezależnie od dochodu. Ich posiadacze mogą korzystać m.in. ze zniżek w autobusach, pociągach, kinach, muzeach, basenach.

W piątek władze Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie zdecydowały o wprowadzeniu darmowych przejazdów dla posiadaczy KDR, niezależnie od miejsca zameldowania.

- W soboty, niedziele i święta na całym obszarze naszego działania - informuje Marek Dyszy, przewodniczący zarządu ZK KM.

Wylicza, że w Trzebini, Chrzanowie i Libiążu jest łącznie blisko 600 rodzin kwalifikujących się do uzyskania kart. Dlaczego ulga obejmuje jedynie dni wolne od pracy?

- W przyszłości może zostać rozszerzona na cały tydzień. To jednak mocno obciąży budżety gmin członkowskich. Chodzi o setki tysięcy złotych - wyjaśnia Lucjan Kraus, przewodniczący zgromadzenia ZK KM.

Bezpłatne przejazdy dla posiadaczy KDR zaczną obowiązywać od 1 grudnia.

 

 

 

Czytaj również