SPORTOWA SOBOTA. Zrobili prezent trenerowi (AUDIO i ZDJĘCIA)

25.10.2014 16:24 | 0 komentarzy | 5 344 odsłon | Michał Koryczan, Marek Oratowski

Trzecioligowcy z trzebińskiego MKS doznali piątej porażki z rzędu, przegrywając na swoim stadionie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Chełmek w ostatniej minucie meczu z Zagórzanką strzelił gola na wagę trzech punktów.

0
Pomocnik tzrebińskiego MKS Michał Kowalik w ataku na bramkę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Fot. Michał Koryczan

III liga małopolsko-świętokrzyska
MKS Trzebinia-Siersza - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0-3 (0-1)
0-1 Michał Kosowski (29), 0-2 Michał Stachurski (48), 0-3 Michał Stachurski (76)
MKS: Gielarowski - Domurat, Kukla, Kalinowski, T. Szczepanik, Sieczko (72. Giermek), Małodobry, Lickiewicz, Kowalik, J. Pająk, Witoń
KSZO: Zacharski - Łatkowski (43. Skwarliński), Grunt, Stachurski, Nowik, Kosowski (75. Sulima), Mąka, Dziadowicz (81. Hołody), Gardynik, Czajkowski, J. Kapsa (78. Stawiarski)
Piłkarze KSZO sprawili znakomity prezent świętującemu imieniny trenerowi Rafałowi Lasockiemu, odnosząc efektowne zwycięstwo z beniaminkiem trzeciej ligi. Powody do radości miała też kilkudziesięcioosobowa grupa fanów zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy do Trzebini dotarli dopiero w przerwie meczu.
Po pierwszej połowie kibice gospodarzy mieli prawo liczyć, że MKS przerwie serię czterech ligowych porażek z rzędu. Co prawda to przyjezdni prowadzili 1-0 (po wyrzucie piłki z autu, i przedłużeniu jej przez jednego z zawodników KSZO, Łukasza Gielarowskiego pokonał strzałem głową Michał Kosowski), ale „żółto-czarni" postawili przeciwnikowi trudne warunki. Najlepszą okazję do wyrównania miał Krzysztof Sieczko, ale po znakomitej centrze z lewego skrzydła uderzył niecelnie. Z kolei po strzale Damiana Lickiewicza z rzutu wolnego futbolówka przeszłą tuż obok słupka.
Jeszcze przy stanie 0-0 bardzo dobrą sytuację do strzelenia gola dla gości miał Dawid Gardynik, jednak przegrał pojedynek z golkiperem MKS.
Drugą odsłonę trzebinianie też rozpoczęli ze sporym animuszem. To jednak ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego cieszyła się z drugiego trafienia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego precyzyjną główką popisał się Michał Stachurski. Ta bramka podcięła skrzydła gospodarzom, którzy nie zdołali się już podnieść po drugim ciosie.
Niemoc miejscowych wykorzystali podopieczni Rafała Lasockiego, zdobywając trzeciego gola. Po błędzie jednego z defensorów Trzebini (wybił piłkę wprost pod nogi rywala), do siatki po raz drugi w spotkaniu trafił Michał Stachurski. Wynik końcowy mógł być nawet wyższy, ale dwukrotnie pojedynki z graczami KSZO (Michałem Kosowskim i Kamilem Dziadowiczem) wygrał Łukasz Gielarowski. Z kolei Marcin Grunt uderzył w poprzeczkę.

Klasa okręgowa - Chrzanów
KS Chełmek - Zagórzanka Zagórze 2-1 (1-0)
1-0 Arkadiusz Żurawik (8), 1-1 Dawid Rudnicki (49, karny), 2-1 Grzegorz Kantek (90)
Chełmek: Żołneczko - Kumanek (78. Dylowicz), Wójcik, Kulig, Kantek, Żurawik, Górski, Kustra (90. Musiał), Mika, Chojnowski (56. Bąk), Lament (76. Sidor)
Zagórzanka:
Madeja - Rudnicki, Prażmowski, Paliwoda, Kądziołka, Niewczas, Psioda, Krawczyk, Bała (46. Warkoczyński), Bujakiewicz, Biesek (60. Jarczyk)
W zespole gospodarzy zagrał już Kulig (wcześniej pauzował za kartki), a między słupkami stanął ponownie Patryk Żołneczko. Za to z podstawowej jedenastki niepodziewanie wypadł przed pierwszym gwizdkiem młodzieżowiec Przemysław Światłowski, który miał nieważny dowód i sędzia nie dopuścił go do gry. Zastąpił go Andrzej Lament. Przez cały mecz optyczną przewagę mieli gospodarze. W 8. minucie po podaniu wzdłuż bramki obrońca Zagórzanki nie trafił w piłkę. Ten kiks wykorzystał Arkadiusz Żurawik. Okazję do podwyższenia wyniku gospodarze mieli po strzale Tomasza Kustry (uderzył nad poprzeczką). Goście wywalczyli kilka stałych fragmentów, jednak nie stworzyli po nich dużego zagrożenia w polu karnym. Drugą połowę miejscowi zaczęli z dużym animuszem. Niewiele z dystansu pomylił się Arkadiusz Żurawik. Niedługo potem po zbyt krótkim wybiciu piłki przez bramkarza gości Sebastian Chojnowski próbował go lobować, ale efektem tej akcji był tylko róg. Zaraz sytuacja przeniosła się do szesnastki Chełmka, w której po ostrym starciu padł Jakub Bujakiewicz. Karnego na gola zamienił Dawid Rudnicki, zupełnie myląc bramkarza. Gospodarze ruszyli do ataku, ale przez długi czas zawodziła ich skuteczność. Bliscy szczęścia byli Bartłomiej Mika (raz uderzył nad poprzeczką, za drugim razem z półobrotu strzelił obok słupka), zmiennik Grzegorz Bąk (z bliska uderzył w środek bramki, wprost w bramkarza) oraz Kamil Górski (chciał podciąc piłkę nad wychodzącym golkiperem, ale chybił). Wreszcie w 90. minucie 22-letni Grzegorz Kantek mimo muru złożonego z ośmiu rywali trafił do siatki z rzutu wolnego. Gośćie schodzący z murawy kręcili z niedowierzaniem głową, jak w osttaniej chwili mogli stracić punkt.