Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Przedsiębiorcy nie podzielili się swoimi problemami

17.10.2014 08:11 | 0 komentarzy | 5 205 odsłon | Ewa Solak

Ponad sto osób przyszło w czwartek do urzędu na VII Gminne Forum Przedsiębiorczości. Przedstawiciele lokalnego biznesu nie mieli jednak zbyt wielu okazji, żeby poruszyć nurtujące ich kłopoty, bo spotkanie zdominowały wystąpienia VIP-ów. Na pocieszenie dla zebranych były kanapki i zupa.

0
Przedsiębiorcy nie podzielili się swoimi problemami
Podczas forum dla przedsiębiorców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie obyło się bez akcentów przedwyborczych. Burmistrz Czesław Bartl stwierdził, że nie chce zanadto obciążać przedsiębiorców podatkami. Dlatego w przyszłym roku nie zamierza ich podnosić. Nie dodał jednak, że stanie się tak, pod warunkiem, że wygra wybory.

Kilkugodzinne spotkanie dla lokalnych biznesmenów zdominowało wystąpienie posła Jarosława Gowina. Ostro krytykował politykę rządu wobec małych firm.

Forum było również okazją, żeby zaprezentować plany Akademii Górniczo-Hutniczej, dotyczące rozwoju ośrodka badawczego i centrum energii odnawialnej w Miękini.

Dominika Dyba z biura poselskiego Tadeusza Arkita poinformowała o zasadniczych zmianach w ustawie „śmieciowej", jakie może wprowadzić jej nowelizacja.

Podczas przerwy przedsiębiorcy szeptali, że niewiele poruszonych spraw bezpośrednio dotyczyło ich codziennych problemów. Niektórzy zauważyli, że na cykliczne spotkania w urzędzie przychodzi ich coraz mniej. Wielu z nich posiliło się więc kanapkami i zupą, po czym wyszło z sali.

Więcej w następnym, papierowym wydaniu „Przełomu".