Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Sąd apelacyjny uznał racje burmistrza Szczurka

31.01.2013 12:07 | 13 komentarzy | 5 028 odsłon | red
Inicjatorzy organizacji referendum w sprawie odwołania burmistrza Trzebini przed końcem kadencji mają przeprosić Stanisława Szczurka za przedstawienie na plakacie nawołującym do głosowania jego osoby pod postacią zwierzęcia. Tak uznał Sąd Apelacyjny w Krakowie.
13
TRZEBINIA. Sąd apelacyjny uznał racje burmistrza Szczurka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poza przeprosinami o treści „Przepraszamy Pana Stanisława Szczurka burmistrza Trzebini za podanie nieprawdziwej informacji przez przedstawienie Pana osoby pod postacią zwierzęcia”, które mają się ukazać w tygodniku „Przełom”, komitet inicjatorów referendum ma wpłacić dwa tys. zł na rzecz Fundacji im. Brata Alberta – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Trzebini.

Przypomnijmy, że Stanisławowi Szczurkowi nie spodobał się plakat, jaki można było zobaczyć w witrynach sklepowych, na tablicach ogłoszeń czy telebimie stojącym u zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego. Miał uwagi do zamieszczonego na nim rysunku (przedstawiającego wywożonego na taczkach szczura - dop. aut.), który – jak dowodził w sądzie – nie jest nawet karykaturą, lecz uwłaczającym dla niego graficznym poparciem dla treści plakatu i wskazaniem, o kogo chodzi w skojarzeniu z jego nazwiskiem. Sąd pierwszej instancji oddalił jego protest.
Burmistrz odwołał się jednak do Sądu Apelacyjnego w Krakowie i uzyskał korzystne dla siebie postanowienie.
(AJ)