Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

BOLĘCIN. Tekla Datoń skończyła 105 lat

20.08.2014 17:29 | 0 komentarzy | 6 170 odsłon | red
Najstarsza mieszkanka Bolęcina świętuje urodziny. Nadal cieszy się dobrym zdrowiem, czyta bez okularów i codziennie opiekuje się swoimi kwiatami i grządkami.
0
BOLĘCIN. Tekla Datoń skończyła 105 lat
W środę Tekla Datoń skończyła 105 lat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najstarsza mieszkanka Bolęcina świętuje urodziny. Nadal cieszy się dobrym zdrowiem, czyta bez okularów i codziennie opiekuje się swoimi kwiatami i grządkami.

Tekla Datoń urodziła się 20 sierpnia 1909 roku. Osoby chcące w środę złożyć jej życzenia witała w ogrodzie. Dopisywał jej dobry humor. Jak wyjaśnia, wyobraża sobie życia bez doglądania swoich kwiatów i grządek. Uważa, że to dzięki temu cieszy się takim zdrowiem.

- Nic mnie specjalnie nie boli, choć trochę ostatnio utykam. W domu jednak nie mogę wysiedzieć. Lubię pochodzić po ogródku i podłubać w polu. W tym roku szczególnie ładnie wyrósł mi bób – tłumaczy 105-latka z Bolęcina.

Na podwórku nie pojawia się tylko gdy pada. Wtedy ogląda telewizję lub czyta książki z domowej biblioteki. Nie potrzebuje do tego okularów.

- Babcia bez problemu przyszywa sobie do ubrania guziki, nawet takie niewielkie - mówi Marek Malik, wnuczek pani Tekli, opiekujący się nią na co dzień.

(ko)