Nie masz konta? Zarejestruj się

Kultura

Vallium na podium

01.05.2009 11:07 | 20 komentarzy | 8 893 odsłon | red
Zespół Vallium wygrał V Powiatowy Przegląd i Konkurs Kapel. W nagrodę wystąpi na Dniach Chrzanowa jako support przed grupą Pectus.
20
Vallium na podium
Zespół Vallium. Gitarzysta Tomasz Knopik i basista Michał Marczak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół Vallium wygrał V Powiatowy Przegląd i Konkurs Kapel. W nagrodę wystąpi na Dniach Chrzanowa, jako support przed grupą Pectus.

Czwartkowa impreza w chrzanowskim domu kultury zakończyła się dopiero przed godz. 21. Jedenaście kapel, startujących w konkursie, zagrało po dwa utwory, w tym również własne kompozycje.

Pierwsze miejsce zajęła grupa Vallium, drugie – zespół Bezsens grający punk rocka, trzecie – True Pampers. Ta ostatnia formacja wykonała m.in. utwór „Another brick in the wall” Pink Floyd, w wersji „cięższej” od orginału. Wszystkie trzy zespoły dostały bony 500-złotowe i 200-złotowe na zakupy w jednym z krakowskich salonów muzycznych.

Co można by dodać do tego przeglądu, żeby miał większą wartość promocyjną dla zwycięskich zespołów?

Kajetan Pyrek z Jaworzna, vokalista True Pampers:
- Myślę o nagrodzie specjalnej w postaci wejścia do studia nagrań. W Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, gdzie mieści się profesjonalne studio nagrań, za godzinę trzeba zapłacić 60 złotych. Tymczasem, żeby nagrać jedną piosenkę w wersji demo, to trzeba popracować w studiu pół dnia. Kilka piosenek – tydzień. A wtedy wychodzi już gruba kasa.

Wstęp na V Powiatowy Przegląd i Konkurs Kapel kosztował 5 zł.

- Chodziło nam o to, żeby przyszli ci, którzy faktycznie chcą posłuchać muzyki, a nie osoby przypadkowe – tłumaczy Piotr Kolasa, wuefista z I LO w Chrzanowie, współorganizator przeglądu.
Łukasz Dulowski

Więcej o zwycięskim zespole Vallium na www.vallium.pl  

ZOBACZ TAKŻE

Fotoreportaż z V Powiatowego Przeglądu i Konkursu Kapel w Chrzanowie autorstwa Łukasza Dulowskiego