Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Główna nagroda trafiła do „kotów”

12.05.2013 10:04 | 0 komentarzy | 3 796 odsłony | red
W tym roku Przegląd Zespołów Rockowych Klang trwał wyjątkowo długo, bo w konkursie wystąpiło aż dziewięć grup. Jury wyłoniło zwycięzcę, ale – jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy – nie jednogłośnie.
0
CHRZANÓW. Główna nagroda trafiła do „kotów”
Zespół Straight Jack Cat, zwycięzca Klangu 2013. Na zdjęciu klawiszowiec Michał Zachariasz i wokalista Marek Palka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jednym ze współorganizatorów Klangu było chrzanowskie Stowarzyszenie Przyjaźni Miastu. Przegląd rozpoczął się o godz. 16. Im później się robiło, tym więcej osób pojawiało się w klubie Stara Kotłownia.

- Jest nas już ze setka – stwierdził po półmetku Piotr Kula, prowadzący imprezę.

Na scenie zaprezentowały się następujące kapele: Trick, Nu Clepage, Silver Light, Sad Wednesday, The White Camel, Ewakuacja, In Sanity, Brzózka, Straight Jack Cat.

W jury zasiedli: Jarosław Kisiński (lider Sztywnego Pala Azji), Rafał Kossakowski (producent muzyczny, gitarzysta Bongo Jerusalem), Emilia Borycka i Dominik Rodziewicz (Stowarzyszenia Przyjaźni Miastu) oraz Tomasz Wójcik (Chrzanowska Telewizja Lokalna).

Głowna nagroda, czyli nagranie teledysku przez Chrzanowską Telewizję Lokalną i występ w ramach tegorocznych Dni Chrzanowa, powędrowała do krakowskiej formacji Straight Jack Cat. Dwa wyróżnienia zostały przyznane zespołom: trzebińskiemu In Sanity i krakowskiemu The White Camel. Obie grupy mogą liczyć na sesję zdjęciową i również na występ 1 czerwca, podczas święta miasta.

Stowarzyszenie Przyjaźni Miastu przyznało ponadto wyróżnienie dla kapeli Sad Wednesday, będącej odkryciem przeglądu.
Z nieoficjalnych rozmów z niektórymi członkami jury wynika, że wybór zwycięzcy nie był jednogłośny. Brano pod uwagę metalową formację In Sanity, która zrobiła najlepszy koncertowy show.

Pieniądze uzbierane z biletów wstępu (około 900 zł) zasilą działalność oświęcimskiego schroniska dla zwierząt.
Łukasz Dulowski