Piłkarze i kibice Żarek: szósta liga jest nasza!

14.06.2009 20:30 | 12 komentarzy | 2 608 odsłony | red
Po wygranej 3-0 nad Wolanką podopieczni Stanisława Dwornika wywalczyli awans do szóstej ligi. Piłkarze Żarek ukoronowali w ten sposób bardzo udany sezon.
12
Pojedynek główkowy w polu karnym Wolanki

Przed meczem sporo spekulowano na temat walkowerów, które mogły dotyczyć zarówno Żarek, jak i wicelidera z Zagórza. W spotkaniu Zagórzanki z Balinem II rzekomo grał nie uprawniony zawodnik Orła. Na boisku był remis, ale po ewentualnym walkowerze Zagórze miałoby dwa punkty więcej. Z kolei Balin II podobno miał mieć przyznane trzy punkty za mecz z Żarkami, które straciłyby w ten sposób „oczko” (na boisku był remis). Nic dziwnego, że prezes tego klubu Zdzisław Bębenek denerwował się przed spotkaniem z Wolanką. Bo gdyby te spekulacje stały się faktem, przewaga lidera na Zagórzanką stopniałaby do punktu. Jedno było pewne: wygrana lidera przecinała wszystkie dyskusje i spekulacje, zapewniając drużynie awans. I piłkarze zrobili swoje. Choć wbrew wynikowi Wolanka nie była łatwym przeciwnikiem. Jednak nie potrafiła się przeciwstawić determinacji gospodarzy.

Już w 16. minucie Dariusz Gregorczyk otworzył wynik efektownym strzałem w „okienko”. Sześć minut przed przerwą na 2-0 podwyższył Piotr Szafran, wykorzystując dogranie Gregorczyka. Z wielu okazji po przerwie gospodarze wykorzystali jedną. Wynik na 3-0 ładnym strzałem z woleja w 61. minucie ustalił Mateusz Mrózek.

Po meczu polał się szampan. Zawodnikom i działaczom pogratulował burmistrz Jacek Latko. Trener Żarek Stanisław Dwornik powędrował w górę na rękach piłkarzy. To historyczny, w pełni zasłużony awans jego młodego zespołu. W barażach o VI ligę zagrają zawodnicy Zagórzanki, którzy bezbramkowo zremisowali w Tenczynku.

- Gratuluję awansu Żarkom i życzę, by utrzymali się szóstej lidze dłużej, niż sezon. To był najrówniejszy zespół w klasie A. My mieliśmy trochę wahań formy. W barażach, które będą dla nas pożytecznym sprawdzianem, zagramy ze Zgodą Malec. Nie są jeszcze jednak znane terminy spotkań – powiedział nam po meczu z Tenczynkiem grający trener Zagórzanki Artur Oczkowski.