Olimpijskie srebro Dominiki

24.07.2009 12:38 | 0 komentarzy | 2 025 odsłony | red
16-letnia biegaczka na orientację KS Kościelec Chrzanów Dominika Kulczycka zdobyła w środę w Nowym Sączu w sprincie srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
0
Dominika Kulczycka po biegu w Lasku Wolskim. Fot. archiwum KS Kościelec

Dominika na dystansie 2 km przegrała jedynie z Anną Morawską (Flota Gdynia), a uzyskała taki sam czas, co Joanna Szlendak (UNTS Warszawa). Chrzanowianka trudną trasę przebiegła w upale w 18 minut i 25 sekund.

- Dominika trasę usytuowaną w lasku przy skansenie pobiegła wyjątkowo spokojnie – relacjonował trener chrzanowianki Jerzy Kryjomski.

Od czterech lat Dominika jest członkinią kadry wojewódzkiej młodzików, a od tego roku członkinią kadry juniorów. Wielokrotnie zdobyła medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz mistrzostw Małopolski. W 2008 roku, startując już w kategorii K-16, zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu sztafetowym. Za to osiągnięcie otrzymała nagrodę burmistrza Chrzanowa.

Ten rok też należy do udanych. Zawodniczka KS Kościelec zwyciężyła w mistrzostwach Krakowa, mistrzostwach Chrzanowa, w mistrzostwach Małopolski w sprinterskim bno, a także po raz kolejny w Grand Prix Chrzanowa. W międzynarodowych zawodach Limanowa Cup zajęła czwarte miejsce, plasując się we wszystkich biegach w czołówce polskich zawodniczek kategorii K-16.