Wysoka wygrana Dulowej

27.07.2009 10:09 | 2 komentarze | 2 270 odsłony | red
Przygotowujący się do startu w rozgrywkach B-klasy, piłkarze UKS-u Dulowa rozgromili w sobotnim sparingu na własnym boisku Przemszę Jaworzno 6-0.
2
Fragment meczu UKS Dulowa-Przemsza Jaworzno

Gospodarze od początku spotkania ruszyli do zdecydowanych ataków. W 5. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się P. Nowakowski, ale bramkarz gości sparował piłkę na rzut rożny. W 15. minucie Rejdych przedarł się prawym skrzydłem, dośrodkował wprost na głowę Siewniaka, ale ten uderzył niecelnie. Pięć minut później szczęścia spróbowali gracze Przemszy. Strzał z kilkunastu metrów pewnie wyłapał Bednarczyk. W 24. minucie Dulowa wyszła na prowadzenie. Kobierecki uderzył zza pola karnego po poprzeczkę w środek bramki i piłka zatrzepotała w siatce. Po pół godzinie gry było 2-0 dla UKS-u. Majcherczyk dostał piłkę na szesnastce i strzelił mocno tuż przy słupku. Na 10 minut przed końcem P. Nowakowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem rywali.

Kwadrans po przerwie Rejdych znalazł się przed bramkarzem i mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył trzeciego gola dla Dulowej. Chwilę później było już 4-0. Nowakowski ruszył lewą stroną boiska, dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, a Wołek trafił do siatki. W 75. minucie po nieudanej pułapce ofsajdowej zawodnik Przemszy znalazł się przed Bednarczykiem ale ten popisał się skuteczną interwencją. Rywali dobił Siewniak, który w 80. i 90. minucie Siewniak trafił do bramki z bliskiej odległości. Najpierw po podaniu Wołka, potem P. Nowakowskiego.
W przyszłą sobotę Dulową czeka kolejny sparing. Podopieczni Tomasza Witkowskiego podejmą na własnym boisku MKS II Trzebinia.

Skład UKS Dulowa: Bednarczyk – Kaczyński, Burdzy, Kobierecki, Dyba, Rejdych, Płonka, Majcherczyk (46. Wołek), Zwoliński (70. Siewniak), P. Nowakowski, Siewniak (D. Malczyk).