Balin sprawił lanie Osiekowi

14.02.2010 22:03 | 0 komentarzy | 2 023 odsłony | red
W sobotnim meczu sparingowym piłkarze lidera IV ligi Orła Balin wygrali aż 5-0 ze Spójnią Osiek, dominując na boisku od początku do końca.

Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Katowicach. Na skutek opadów śniegu, murawa nie była idealna. Od początku do ataku ruszyli balinianie. Już w 5. minucie Mariusz Suwaj pokonał bramkarza Osieka w sytuacji sam na sam. Dwadzieścia minut później na 2-0 podwyższył kapitan Orła Paweł Kalinowski.  Przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze dwukrotnie Mariusz Suwaj. Najpierw wykorzystał dośrodkowanie, a potem trafił z rzutu wolnego. Wynik na 5-0 ustalił w 65. minucie Norbert Ciepichał. Piłkę do siatki skierował głową po dośrodkowaniu Zięby z rzutu rożnego.
- To był dobry sparing. Zagraliśmy skutecznie zarówno w ataku, jak i obronie. Martwi mnie tylko uraz doznany w samej końcówce meczu przez Wiśniowskiego – skomentował trener Antoni Gawronek.
W rozegranym w Krakowie innym meczu kontrolnym piłkarze Arki Babice w sobotni wieczór zremisowali z Cedronką Wola Radziszewska 6-6. Bramki dla podopiecznych Stanisława Bąka zdobyli Jarosław Mianowski i Mateusz Kasperczyk (po 2) oraz Bartosz Paprot i Krzysztof Kościelniak. Przypomnijmy, że tydzień temu Cedronka wysoko wygrała z innym zespołem z gminy Babice Zagórzanką.