Dulowa wygrała z Wolanką

16.04.2010 22:59 | 0 komentarzy | 2 800 odsłony | red
W piątkowym sparingu UKS Dulowa pokonał 3-0 Wolankę Wola Filipowska. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Krzysztof Mirek, jedno trafienie dorzucił Kamil Płonka.
0
Fragment meczu UKS Dulowa – Wolanka Wola Filipowska

Pierwsi bramce rywali zagrozili przyjezdni, którzy do Dulowej przyjechali mocno osłabieni. Dwukrotnie niezłe sytuacje zmarnował jednak Tomasz Pałka.

W 21. minucie świetną akcję przeprowadził pomocnik UKS-u Kamil Płonka. Najpierw minął kilku przeciwników, a następnie oddał ładny strzał z dystansu. Bramkarz Wolanki zdołał jednak przenieść futbolówkę nad poprzeczką.

Chwilę później w odpowiedzi z dystansu uderzył Mariusz Niedbała, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła na przedpole bramki.

Po przerwie gospodarze osiągnęli przewagę. Po raz pierwszy udokumentowali ją w 56. minucie. Piotr Rejdych wyrzucił futbolówkę z autu na głowę do Krzysztofa Mirka i ten precyzyjnym strzałem zdobył gola.

Cztery minuty później było już 2-0. K. Mirek wpadł w pole karne gości i wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Wolanka próbowała zmienić rezultat. Bliski szczęścia był Mateusz Filipek, którego ładny strzał obronił Kamil Wacławek.

Wynik na 3-0 dla Dulowej ustalił w 80. minucie Płonka celnym trafieniem z rzutu wolnego.