Walczą o wyjazd do Amsterdamu

22.04.2010 22:35 | 1 komentarz | 2 492 odsłony | red
Wizyta w ośrodku szkoleniowym słynnego Ajaxu Amsterdam jest główną nagrodą za wygranie Coca-Cola Cup 2010 szkół gimnazjalnych. Krok ku temu uczyniło PG nr 3 z Chrzanowa, wygrywając rejonowe zawody w Chełmku.
1

Rywalizacja odbyła się na Orliku w Chełmku, a cztery przybyłe zespoły zagrały systemem każdy z każdym. Mecz trwał 2 x 8 minut, a na boisku przebywało jednocześnie sześciu zawodników.

Z kompletem zwycięstw najlepsze okazało się PG nr 3 z Chrzanowa, które pokonało PG nr 2 Chełmek (2-1), PG Zagórze (1-0) i PG nr 2 Trzebinia (3-0). Dzięki temu podopieczni Pawła Odynokowa awansowali do kolejnego etapu Coca Cola Cup. Sukces jest tym większy, że chrzanowianie grali bez rezerwowych, co musiało wpływać na ich kondycję. Zespół zagrał w składzie: Mierzwa, Gaudyn, Górczyk, Braś, Domurat, Petrow.

- Szczególnie trudno było kiedy Gaudyn i Petrow dostawali minutowe kary, ale jakoś przetrwaliśmy te okresy. Jedyną bramkę straciliśmy przeciwko Chełmkowi z rzutu karnego. Poza tym strzałem bramkarz Mierzwa w całym turnieju nie miał zbyt dużo do roboty. Do zawodów podeszliśmy na luzie mimo wąskiego składu. Myślę, że dobre nastawianie poskutkuje w kolejnym etapie – relacjonuje zawodnik PG nr 3 Chrzanów Michał Domurat.
  Wyniki: PG nr 3 Chrzanów - PG nr 2 Chełmek 2-1 ; PG nr 3 Chrzanów - PG Zagórze 1-0 ; PG nr 3 Chrzanów - PG nr 2 Trzebinia 3-0 ; PG nr 2 Chełmek - PG Zagórze 3-1 ; PG nr 2 Chełmek - PG nr 2 Trzebinia 2-2 ; PG nr 2 Trzebinia - PG Zagórze 3-1