Wygrali mecz o sześć punktów

10.05.2010 12:04 | 3 komentarze | 2 283 odsłony | red
W sobotnim spotkaniu trzeciej ligi MKS Alwernia pokonał na wyjeździe Górnika Wielczkę 2-0. Dzięki temu podopieczni Marcina Gędłka zachowali szanse na utrzymanie.
3
Zdobywca pierwszego gola dla Alwerni w meczu z Górnikiem Jakub Kacprzak (niebieska koszulka)

W spotkaniu ekip broniących się przed degradacją Marcin Gędłek nie mógł skorzystać z dwóch podstawowych obrońców - Sawczuka i Bastera, którzy pauzowali za kartki. Pomimo osłabienia defensywa przyjezdnych nie popełniła większych błędów. Tego samego nie można powiedzieć o postawie gospodarzy.

- Sytuacji nie brakowało. Mogliśmy wygrać jeszcze wyżej – uważa trener Gędłek.

Pierwszą bramkę alwernianie zdobyli w 30. minucie. Kuć dośrodkował w pole karne do Mazeli, ten ładnie się zastawił i podał na szesnasty metr do Kacprzaka, który ładnym strzałem pokonał Juszczyka. W pierwszej połowie bliski szczęścia był jeszcze Mazela, ale minimalnie chybił.

Po zmianie stron Górnik ruszył do ataku, ale ich akcje kończyły się przed polem karnym rywali. Alwernia natomiast groźnie kontratakowała.
W 72. minucie do siatki trafił P. Cecuga, ale arbiter odgwizdał kontrowersyjnego spalonego. Wynik meczu ustalił w 87. minucie Dukała, wykorzystując znakomite podanie z wolnego P. Cecugi.

- Dobrze, że wygraliśmy, bo porażka znacznie zmniejszyłaby nasze szanse. Teraz czekają nas trzy starcia, w których powinniśmy wywalczyć komplet punktów – podkreśla Gędłek.

W tabeli prowadzi Hutnik (49 punktów). Alwernia jest czternasta z dorobkiem 26 oczek.

MKS Alwernia: Chuderski – Górka, Dukała, P. Cecuga, Kuć, Sabura (79. Pater), Jajko, Kacprzak, Rusin (61. J. Cecuga), Mazela, Gnyla (90. Zemanek)