Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Z Hutnikiem drugi raz w Alwerni

10.05.2010 21:32 | 1 komentarz | 1 962 odsłona | red
Piłkarze MKS-u Alwernia odrobią w środę ligowe zaległości. Przed własną publicznością podejmą liderującego w trzeciej lidze Hutnika Kraków.
1
Z Hutnikiem drugi raz w Alwerni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarze MKS-u Alwernia odrobią w środę ligowe zaległości. Przed własną publicznością podejmą liderującego w trzeciej lidze Hutnika Kraków.

Formalnie gospodarzem spotkania będą krakowianie.
- We wtorek na stadionie Hutnika odbędą się derby pomiędzy Wisłą i Cracovią. Dzień później nie można rozegrać tam kolejnego meczu, dlatego pojedynek będzie rozegrany w Alwerni – mówi Marcin Gędłek, trener MKS-u.

Jak na razie Hutnik zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 49 punktów. Alwernia jest czternasta z dorobkiem 26 oczek.

W ostatni weekend obie ekipy wygrały swoje wyjazdowe spotkania. MKS z Górnikiem Wieliczka, a krakowianie z Glinikiem Gorlice.
W jesiennym starciu Alwerni z Hutnikiem padł bezbramkowy remis

- To była zupełnie inna drużyna. Kadrowo znacznie bardziej doświadczona. A jednak potrafiliśmy z nimi powalczyć – mówi Gędłek. - Teraz grają tam głównie młodzi zawodnicy, ale posiadający spore umiejętności piłkarskie. Poza tym do zespołu dołączyli rutynowani Przytuła i Więcek.

Szkoleniowiec beniaminka trzeciej ligi nie będzie mógł skorzystać w środowym pojedynku z Michała Kucia, który w starciu z Wieliczką obejrzał czwarty żółty kartonik. Do składu wracają natomiast pauzujący ostatnio za kartki Marek Baster i Paweł Sawczuk.

- Na drobne urazy narzekają Krzysztof Dukała i Radosław Górka. Mam nadzieję, że zdążą się wykurować – podkreśla Gędłek.

Początek meczu Hutnik-Alwernia o godz. 17.30.
(MK)