Pierwsza wiosenna wygrana Dulowej

28.05.2010 09:06 | 1 komentarz | 3 237 odsłony | red
Piłkarze UKS-u Dulowa odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. W czwartkowym meczu klasy B zasłużenie pokonali na własnym boisku Zryw Kąty Chrzanów 2-0.
1
Pomocnik UKS-u Dulowa Waldemar Ziarnik zdobył bramkę i asystował przy drugim golu w meczu ze Zrywem Kąty

Przez większą część pierwszej połowy sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Obie ekipy próbowały stworzyć sobie okazje, ale brakowało dokładnego ostatniego podania. Najciekawiej było praktycznie tylko pomiędzy 20. a 30. minutą gry. Najpierw Adam Ziarnik ze Zrywu przedarł się ładnie prawym skrzydłem, uderzył mocno, ale Kamil Wacławek nie dał się pokonać. W odpowiedzi, po kornerze do piłki dopadł Łukasz Kowal, ale jego strzał świetnie obronił Tobiasz Komperda, najlepszy w ekipie gości.

W 27. minucie faulowany w szesnastce był Paweł Nowakowski i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę wykonywaną przez Krzysztofa Mirka wybronił jednak Komperda i do przerwy było bez bramek.

Po zmianie stron dominacja gospodarzy była już absolutna. Na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać. W 50. minucie pomocnik UKS-u Waldemar Ziarnik ruszył lewą stroną, kopnął futbolówkę i ta wpadła za kołnierz golkipera rywali. W 66. minucie Komperda w dobrym stylu sparował uderzenie z wolnego Piotra Rejdycha. Sześćdziesiąt sekund później był bez szans przy główce Kowala, po bardzo dobrym dośrodkowaniu z rogu Waldemara Ziarnika. W końcowych minutach szanse podwyższenia rezultatu mieli jeszcze Mirek, Nowakowski i Kowal, ale bramkarz Zrywu nie dał się już pokonać.