Żarki zdobywają cenny punkt

08.06.2010 10:30 | 7 komentarzy | 3 341 odsłony | red
Na rezerwowym boisku w Żarkach odbyło się niedzielne spotkanie pomiędzy miejscowym LKS-em, a wyżej notowanym Cedronem Brody. Zespoły podzieliły się punktami.
7

Mecz rozpoczęli od mocnego uderzenia goście. Już w 5. minucie objęli prowadzenie strzałem głową po rzucie rożnym. Gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji dążąc do wyrównania. W 37. minucie po silnym uderzeniu Szlęzaka pierwszy do piłki doskoczył P. Szafran, który wbił piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza Cedronu i było po jeden.

Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie, choć okazji nie brakowało. W ostatniej minucie po ostrym dośrodkowaniu M. Wierzby minimalnie na czwartym metrze z piłką minął się K. Horawa i nie mógł skierować piłki do siatki.

– Cieszymy się z remisu, jednak z drugiej strony trzy punkty były w zasięgu. Pozostały jeszcze 4 spotkania i trzeba walczyć o każdy punkt. Sprawa utrzymania jest jeszcze otwarta -powiedział 18 letni pomocnik Żarek Mateusz Wierzba.

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu Żarki ciągle pozostają na miejscu spadkowym, gdyż rywalizujący z nimi o utrzymanie Bolesław Bukowno również 1-1 zremisował z Kalwarianką.