Hat trick Wojdyły w derbach Trzebini

11.06.2010 07:18 | 1 komentarz | 2 818 odsłony | red
Piłkarze MKS-u Trzebinia-Siersza II pokonali w czwartkowych derbach Błyskawicę Myślachowice 3-1. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Kamil Wojdyła, mieszkający na co dzień w... Myślachowicach.
1
Napastnik MKS-u Trzebinia-Siersza II Kamil Wojdyła (z lewej) strzelił trzy gole w meczu z Myślachowicami

Pierwszą groźną sytuację trzebinianie stworzyli już w 7. minucie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kamil Wojdyła, ale Mirosław Wnuk wyszedł z tego pojedynku obronną ręką. W 11. minucie ładnym rajdem lewym skrzydłem popisał się Paweł Szczepanik, ale strzelił obok słupka. Chwilę później groźnie było pod bramką rezerw MKS-u. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową Konrada Jastrzębskiego obronił Jakub Wilk.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 31. minuty. Szczepanik ograł obrońcę Błyskawicy, znakomici podał do Wojdyły, a ten z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Goście mogli wyrównać w 41. minucie. Po znakomitym rajdzie Sławomir Jastrzębski znalazł się przed bramkarzem, jednak strzelił zbyt lekko i Wilk pewnie złapał piłkę.

Kwadrans po przerwie Paweł Wilk padł w szesnastce rywali i arbiter podyktował karnego. Jedenastkę na gola zamienił Łukasz Witek i było 1-1. Radość przyjezdnych trwała dziesięć minut. Po ładnej akcji Marcina Wielonka, drugą bramkę precyzyjnym uderzeniem z kilku metrów zdobył Wojdyła. Po stracie gola ekipa z Myślachowic rzuciła się do ataku, ale ich akcje skutecznie przerywali obrońcy przeciwnika.
W 90. minucie wynik meczu na 3-1 dla Trzebini-Sierszy II ustalił Wojdyła celną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.