Klasa B: Dulowa remisuje z Wisłą

20.06.2010 09:47 | 3 komentarze | 3 306 odsłony | red
W sobotnim meczu ostatniej kolejki B-klasy piłkarze UKS-u Dulowa zremisowali na własnym boisku z Wisłą Jankowice 1-1.
3
Strzelec gola dla Dulowej Tomasz Kozak w starciu z graczem Wisły Jankowice

Pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze. W 3. minucie piłkę przed polem karnym rywali przejął Piotr Rejdych, ale uderzył nad poprzeczką.
Potem optyczną przewagę osiągnęli jankowiczanie. W 14. minucie strzał Grzegorza Mroczka z wolnego obronił Kamil Wacławek. Dziesięć minut później golkiper Dulowej wyszedł zwycięsko z pojedynku z Mateuszem Kuberą i po niezbyt ciekawej pierwszej połowie było bez bramek.

W 50. minucie ładnie z dystansu uderzył Kamil Płonka, ale bramkarz Wisły Adrian Hudzik kapitalnie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Chwilę później Dulowa przeprowadziła kolejną groźną akcję. Rejdych dośrodkował do Rafała Trębacza, ale ten przestrzelił w dobrej sytuacji.

W 70. minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Krzysztof Miziołek podał do Damian Patyka, a ten na raty pokonał Wacławka. Pięć minut później Patyk był blisko podwyższenia wyniku, ale po wymanewrowaniu dwóch obrońców nie dał rady bramkarzowi UKS-u. W odpowiedzi Waldemar Ziarnik podał do Tomasz Kozaka, ale jego strzał obronił Hudzik.

W 82. minucie po szybkiej kontrze Jankowic przed Wacławkiem znalazł się zmiennik Marek Kania, ale golkiper Dulowej nie dał się pokonać.
Dwie minuty później gospodarze wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kozak wpakował futbolówkę do siatki, ustalając wynik spotkania na 1-1.