Trzecia liga: Pechowa porażka Alwerni

21.06.2010 12:06 | 0 komentarzy | 3 092 odsłony | red
Piłkarze trzecioligowego MKS-u Alwernia przegrali w niedzielę na wyjeździe z Czarnymi Połaniec 1-2, tracąc decydującego gola w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry.
0
Jarosław Cecuga (niebieski strój) zdobył gola w przegranym meczu z Czarnymi Połaniec

Po środowej wygranej z Beskidem Andrychów, alwernianie liczyli na kolejny dobry wynik.

- Do końca będziemy walczyć o zdobycie jak największej liczby punktów i zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli – mówił Józef Mazela, najskuteczniejszy zawodnik MKS-u.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili udokumentować jej bramkami. To efekt m.in. dobrej postawy w bramce Piotra Chuderskiego, który w niezłym stylu obronił uderzenie Piotra Kajdy.

Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia Czarnych. W 48. minucie Kajda wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i było 1-0. Po stracie bramki przyjezdni osiągnęli przewagę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 56. minucie po składnej akcji piłkę do siatki rywali wpakował Jarosław Cecuga. Wydawało się, że kolejne gole dla Alwerni to tylko kwestia czasu. Podopieczni Marcina Gędłka marnowali jednak znakomite okazje. Dwukrotnie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Mazela.

Gdy wszyscy myśleli, że mecz zakończy się remisem, w ostatnich sekundach po wrzutce w pole karne Mariusz Janowski pokonał Chuderskiego, ustalając rezultat na 2-1 dla swojego zespołu.

- Szkoda, bo rozegraliśmy niezły mecz. Szczególnie w drugiej połowie dominowaliśmy. Zabrakło jednak skuteczności, bo sytuacji do zdobycia gola nie brakowało – powiedział po spotkaniu trener Gędłek.

W tabeli prowadzi Puszcza Niepołomice (64 punkty), przed Garbarnią Kraków (60 punktów). Alwernia jest piętnasta z dorobkiem 33 oczek.

W środę alwernianie rozegrają ostatni w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Na stadionie przy ul. Zięby podejmą wicelidera Garbarnię Kraków. Początek pojedynku o godz. 18.

- Na pewno tanio skóry nie sprzedamy – powiedział szkoleniowiec MKS-u. Przeciwko krakowianom nie wystąpią pauzujący za kartki Przemysław Cecuga i kontuzjowany Radosław Górka.