Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

KRZESZOWICE. Na szyjach zawisły medale

23.07.2010 13:57 | 0 komentarzy | 1 914 odsłona | red
Przez cały tydzień trwała „Sportowa Olimpiada Młodzieży-Powiat Krakowski 2010”. W Krzeszowicach rozegrano turniej piłki nożnej, w którym rywalizowała młodzież z Polski, Niemiec oraz Ukrainy.
0
KRZESZOWICE. Na szyjach zawisły medale
Na podium kapitanowie trzech najlepszym ekip. Pierwszy z lewej Szymon Klocek z Lwa Olszyny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez cały tydzień trwała „Sportowa Olimpiada Młodzieży-Powiat Krakowski 2010”. W Krzeszowicach rozegrano turniej piłki nożnej, w którym rywalizowała młodzież z Polski, Niemiec oraz Ukrainy. Najlepsi okazali się zawodnicy Karpat Siepraw.

Rywalizacja piłkarska juniorów młodszych odbywała się na obiektach GKS Świt w Krzeszowicach. Na starcie stanęło pięć zespołów. Ustalono jednak, że mecze z uczniami jednej z polskich szkół spod Lwowa nie będą brane pod uwagę przy ustaleniu klasyfikacji. Ukraińcy przyjechali bowiem młodszym rocznikiem, na wymianę czysto turystyczną.

Mecze rozgrywano w poniedziałek i czwartek. W pierwszym dniu zawodów dwa swoje mecze wygrał Lew Olszyny, który po bramce Głogowskiego pokonał Świt Krzeszowice, a następnie okazał się lepszy od TSV Schaftlarn wygrywając z niemieckim rywalem 6-1. Cztery gole z Niemcami nie tracąc żadnego zdobyły Karpaty Siepraw, które pokonały w czwartek w takim samym stosunku Świt. O pierwszym miejscu decydował więc ich pojedynek z Lwem Olszyny.

Beniaminek Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych był tego dnia lepszy, a co najważniejsze skuteczniejszy i pokonał Lwa 5-0. Trzecia pozycje przypadła TSV Schaftlarn, który w ostatnim pojedynku wygrał 2-1 ze Świtem Krzeszowice. Zagraniczni goście nie kryli radości z zajęcia miejsca na najniższym stopniu podium.

Jak podkreślali organizatorzy, najważniejsza w turnieju była zabawa poprzez sport oraz nawiązanie nowych znajomości również z rówieśnikami spoza granic naszego kraju. Ceremonię rozdania nagród uświetnił starosta monachijski, który wręczył młodym zawodnikom okazałe medale. Wszyscy otrzymali także pamiątkowe dyplomy, czapeczki oraz koszulki.

Imprezę zorganizowało Biuro Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Krakowie przy współpracy Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach oraz wsparciu finansowym Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Adam Banach