TRZEBINIA. Mendela pogrążył Bolęcin

07.08.2010 20:30 | 0 komentarzy | 4 050 odsłony | red
W sobotnim meczu I rundy Pucharu Polski rezerwy trzebińskiego MKS-u wygrały 6-2 z Bolęcinem. Aż cztery gole strzelił Patryk Mendela.
0
Patryk Mendela (MKS, w żółtej koszulce) kilka razy z łatwością minął w polu karnym obrońców Bolęcina

Początek zwiastował niespodziankę. W 16. minucie Tomasz Sieprawski w sytuacji sam na sam pokonał Jakuba Wilka. Jednak ostatnie 12 minut pierwszej połowy to strzelecki popis trzebinian. W roli głównej wystąpił Patryk Mendela. Zaliczył klasycznego hat-tricka. Najpierw uderzył z 12 metrów, doprowadzając do wyrównania. Zawodnikom MKS-u prowadzenie dał Michał Kowalik, lobując bramkarza gości. Dwa kolejne gole zdobył znów Mendela. Najpierw po dograniu Mateusza Wróbla minął w polu karnym kilku rywali i trafił z bliska do siatki. A w 44. minucie uderzył nie do obrony w długi róg. Ten sam zawodnik dołożył swoje czwarte trafienie w 66. minucie technicznym strzałem. Na kwadrans przed końcem waleczny Robert Adamczyk zaskoczyl bramkarza MKS-u strzałem z dystansu. Wynik na 6-2 ustalił w 82. minucie Bartosz Rokita pięknym strzałem w "okienko" z 25 metrów.

Mieliśmy wiele sytuacji, ale nie byliśmy tak skuteczni, jak rywale. W końcówce trochę też opadliśmy z sił, bo przyjechaliśmy bez rezerwowych. Cieszę się, że wreszcie udało nam się znaleźć bramkarza. Piotr Kwadrans wrócił do naszej drużyny po dłuższej przerwie i był to jego dobry występ – ocenił Dariusz Bieroński szkoleniowiec Bolęcina.
A trener MKS-u Mieczysław Ślusarek cieszył się z formy strzeleckiej swoich podopiecznych (w jego zespole zagrało kilku juniorów), a zwłaszcza Patryka Mendeli.