LIBIĄŻ. Rosjanie wygrali półfinał Region's Cup

08.08.2010 09:47 | 0 komentarzy | 2 837 odsłony | red
Zawodnicy Regionu Południowego Rosji rozbili w sobotnim meczu turnieju półfinałowego UEFA Region's Cup na stadionie libiąskiej Janiny ekipę Regionu Helsinek 5-0. Dzięki wysokiej wygranej wystąpią w przyszłorocznych finałach Mistrzostw Europy piłkarzy amatorów.
0
zdjęciu:Sergei Lednev (numer 11) zdobył dla zespołu rosujskiego sześć goli w małopolskim półfinale UEFA Region's Cup. W pojedynku z Finami ustrzelił hat-tricka

Rosjanie od początku zdominowali rywali, nastawionych głównie na grę z kontry. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie Sergei Lednev uderzył precyzyjnie po długim rogu i było 1-0 dla podopiecznych Aleksandra Boldyreva. Kluczowy moment dla losów spotkania miał miejsce w 24. minucie, kiedy bramkarz Arima Teemu sfaulował w polu karnym szarżującego Granta Avanyana. Arbiter z Azerbejdżanu podyktował jedenastkę i pokazał czerwoną kartkę fińskiemu golkiperowi. Bramkę na 2-0 z karnego zdobył ponownie Lednev.

Gracze Sami Koskinena otrząsnęli się nieco po kilkunastu minutach. W 34. minucie z dystansu ładnie strzelał Mika Telinkangas, ale Oleg Koporushkin obronił. Chwilę później po dośrodkowaniu z kornera Johan Niskanen przeniósł z bliska piłkę nad poprzeczką. To jednak rywale cieszyli się z kolejnego trafienia. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Roman Deulin, po klepce z Ivanem Fisenko wpakował futbolówkę do siatki.

Druga część meczu to absolutna przewaga Rosjan i mnóstwo okazji bramkowych. W 54. minucie Fisenko dostał znakomite podanie na piąty metr, ale fatalnie przestrzelił. W 65. minucie zmiennik Mikhail Tiukalkin wymanewrował sprytnie defensora i spokojnie pokonał Saku Harkonena. 4-0 dla ekipy rosyjskiej. W kolejnych minutach dobrych okazji nie wykorzystali m.in. Aleksandr Voroskalevski (obrońca wybił piłkę z linii bramkowej) i Nikita Ryabikov (trafił w słupek). W 89. minucie wynik na 5-0 ustalił Lednev pięknym strzałem z wolnego. Było to dla niego trzecie w meczu i szóste w turnieju trafienie.

W rozgrywanym równocześnie w Myślenicach pojedynku Małopolanie wygrali z FC Azot Grodno (Białoruś) 3-1, po dwóch golach Szymona Kiwackiego i jednej Sławomira Zubela.

Polacy i Rosjanie zdobyli tyle samo, siedem punktów (w bezpośrednim starciu był remis 1-1). Zwycięzcami turnieju zostali jednak nasi wschodni sąsiedzi, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. To oni zatem wystąpią w przyszłorocznych finałach Mistrzostw Europy piłkarzy amatorów.