JANKOWICE. Nędza strzelał, Gromiec wygrał

09.08.2010 10:21 | 0 komentarzy | 3 144 odsłony | red
W drugiej rundzie Pucharu Polski zagrają piłkarze Gromca po niedzielnej wygranej 2-1 nad Jankowicami. Oba gole dla zwycięzców zdobył Ryszard Nędza, były gracz Jankowic.
0
Przy piłce Ryszard Nędza, strzelec obu bramek dla Gromca

W pierwszej połowie sytuacje sam na sam zmarnowali dla gospodarzy Piotr Kubasiak (uderzył obok lewego słupka) i Damian Patyk (bramkarz wybił mu piłkę spod nóg). Za to w 45. minucie skuteczni okazali się goście z Gromca. A konkretnie Ryszard Nędza. Niepilnowany w polu karnym trafił w długi róg.

Były piłkarz Jankowic okazał się ich katem, bo w 52. minucie strzałem po ziemi z 20 metrów strzelił drugiego gola. Gospodarze odpowiedzieli tylko kontaktowym trafieniem grającego trenera Jakuba Szlęzaka. W 63. minucie wykorzystał karnego, podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym Łukasza Rundzi. W drugiej rundzie Pucharu Polski za tydzień zagra więc Gromiec.

- Wygraliśmy zasłużenie, choć gospodarze też mieli swoje sytuacje. Chciałbym pochwalić zwłaszcza Macieja Rudnickiego. Nasz prawy pomocnik z konieczności stanął w bramce i spisał się naprawdę dobrze – ocenił Robert Saternus, nowy trener Nadwiślanina Gromiec.