SANKA. Hat trick Skalnego, wygrana Sankowii

05.09.2010 21:42 | 0 komentarzy | 3 551 odsłony | red
W niedzielnym meczu B-klasy Sankowia Sanka pokonała na własnym boisku UKS Dulowa 4-3. Hat trickiem popisał się zawodnik gospodarzy Adam Skalny.
0
Piłkarze Sankowii (żółte koszulki) pokonali UKS Dulowa

Po pierwszym kwadransie wydawało się, że przyjezdni z łatwością wywiozą z Sanki trzy punkty. Wyraźną przewagę Dulowej w tym fragmencie gry udokumentował w 8. minucie Waldemar Ziarnik wykorzystując dośrodkowanie Dawida Przęczka. W 15. minucie po kontrze gospodarzy Przęczek sfaulował w polu karnym Rafała Cyganika i arbiter wskazał na „wapno”. Strzał Kamila Kwoki z jedenastego metra obrobił jednak Kamil Wacławek. Dwie minuty później na uderzenie zza szesnastki zdecydował się Skalny i futbolówka zatrzepotała w siatce.

Po stracie gola gracze UKS-u rzucili się do ataku, jednak marnowali okazje bramkowe. Rafał Warkoczyński przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem, z kolei Tomasz Witkowski najpierw trafił w słupek, a potem jego uderzenie ładnie wybronił Krzysztof Cyganik. W końcu w 32. minucie Ziarnik dograł idealnie do Warkoczyńskiego, a ten wpakował piłkę do bramki. Końcówka pierwszej połowy należała do Sankowii. Najpierw w 37., a następnie w 41. minucie Skalny pokonał Wacławka i gospodarze schodzili do szatni prowadząc 3-2.

Trzy minuty po zmianie stron Sanka zadała kolejny cios. Rafał Cyganik przedarł się prawym skrzydłem i strzałem w długi róg nie dał szans golkiperowi przyjezdnych. Piłkarze Dulowej próbowali zmienić losy spotkania, ale razili nieskutecznością. W 62. minucie Krzysztof Mirek nie trafił do pustej bramki po wrzutce Witkowskiego. Chwilę później uderzenie Witkowskiego z wolnego obronił bramkarz, a przy dobitce Pawła Mencela arbiter dopatrzył się spalonego. W 86. minucie gracz Sankowii Paweł Chmiel zaatakował brutalnie Macieja Mencela wyprostowanymi nogami. Zawodnik Dulowej nie był dłużny rywalowi, którego kopnął bez piłki. Sędzia wyrzucił z boiska obydwu zawodników. Tuż przed końcem meczu Krzysztof Cyganik przewrócił w polu karnym Pawła Mencela i sędzia odgwizdał jedenastkę, którą na gola zamienił Jarosław Burdzy, ustalając jednocześnie wynik meczu na 3-4.