CHRZANÓW. Ograli Żarki

07.09.2010 22:27 | 0 komentarzy | 3 022 odsłony | red
3-0 wygrali wtorkowe derby w VI lidze piłkarze KP Chrzanów. Wszystkie gole zdobyli pod koniec pierwszej połowy.
0
Mecz obserwowało około 150 kibiców obu drużyn

Pierwsza połowa przebiegała głównie na połowie gości. Jednak chrzanowianie długo nie mogli się wstrzelić. Pudłowal zwłaszcza Wojciech Sabuda, kilka razy próbujący szczęścia strzałami z dystansu. Goście nastawili się na kontry, które o mało co nie przyniosły im powodzenia. Tak było w 22. minucie, gdy Łukasz Gielarowski końcami palców wybił na róg strzał Kacpra Dworniczka. Chwilę potem po rozegraniu kornera niecelnie strzelił Tomasz Śleziak.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU

Ostatnie osiem minut tej części gry wstrząsnęło Żarkami. Najpierw w 38. minucie po rajdzie Łukasza Skoczylasa lewą stroną Robert Jesionowski tak niefortunnie wybijał piłkę z linii bramkowej, że ta trafiła w Tomasza Cygana i wtoczyła się do bramki. Minutę po tym samobójczym trafieniu goście nie upilnowali Przemysława Nowickiego, a ten strzelił bez zastanowienia. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W 42. minucie było już 3-0, gdy Łukasz Kadłuczka zwiódł obrońców, trafiając z ostrego kąta.

Wynik już się nie zmienił, choć w drugiej połowie oba zespoły miały po dwie sytuacje sam na sam. W ostatniej minucie sędzia podyktował dla gospodarzy problematyczną jedenastkę. Jednak egzekwujący ją bramkarz KP Chrzanów Łukasz Gielarowski strzelił w sposób sygnalizowany i Łukasz Nędza rzutem w prawy róg obronił to uderzenie.

Trenerski dwugłos
Tomasz Broniek, grający trener KP Chrzanów:
Wiedzieliśmy, że Żarki nastawią się na grę z kontry. Mimo to w pierwszej połowie nie ustrzegliśmy się błędów. Na szczęście w końcowych minutach tej części gry zdobylismy gole. W drugiej odsłonie zamiast jeszcze podreperować bilans bramkowy, zagraliśmy za mało zdecydowanie. Takie sytuacje, jak mial Wojtek Sabuda trzeba wykorzystać. Należy się jednak cieszyć, że wygrywamy drugi mecz z rzędu. Teraz podejmiemy Piliczankę.

Bogusław Gucik, szkoleniowiec Żarek:
Gdybyśmy w pierwszej połowie wykorzystali którąś z kontr, ten mecz mógłby się inaczej potoczyć. Zabrakło nam trochę sportowego szczęścia. Z przebiegu gry i liczby sytuacji po obu stronach nie zasłużyliśmy na taką wysoką porażkę. Rywale byli dziś w naszym zasięgu.